Wpis z mikrobloga

Ma ktoś jakieś doświadczenia z robieniem cichych mechaników?
Jakieś case do polecenia? Większość popularnych z jakimi się spotkałem to okolice 200-300 usd za sam case z pcb.
Do tego, nie miałem nigdy doczynienia z żadnymi switchami typu silent więc będę wdzięczny za wszystkie opinie.
Wiadomo, nie oczekuję złożenia najcichszego mechanika ever, ale coś cichszego niż zwykły mechanik na czerwonych cherrymx, tak do biura ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najchętniej 96%, ewentualnie fullsize albo 75% layout :) Miło jeśli ma opcję pod BT ale niekoniecznie, na kablu też przejdzie ez.

#klawiaturamechaniczna #klawiatura #komputery #programista15k #pcmasterrace
  • 6
@Piesa: Używam silent red w redoxie od falbatech i jak jest mega cicho np w nocy to dziewczyna narzeka. Zauważyłem, że to kwestia nie samych switchy tylko też całej obudowy która rezonuje. Po postawieniu jej na czymś miękkim jest dużo ciszej, więc zwróć sobie na to też uwagę. Widziałem że są jakieś gąbki które ludzie wsadzają do obudowy. Prawdopodobnie to ma rozwiązywać wspomniany problem
via Android
  • 0
@asdxmee Tak, wytłumienie obudowy i pcb to konieczność będzie. Większość obudów sprzedawanych z pcb jako ciche mają już pianki docięte na wymiar do środka.
Ale np same silent switche mnie ciekawią, np na ile silent switche liniowe będą cichsze od np mx red naoliwionych
@Piesa: Mx red są liniowe. Pewnie miałeś na myśli brown(tactile). Jak wypadają naoliwione to niestety nie wiem, więc nie pomogę. Miałem tylko styczność z Red silent I jakimiś clicky (ale nawet nie wiem co to było, bo jak je widziałem u znajomego to byłem zielony w temacie mechaników). Jedyne co mogę podpowiedzieć to żeby zerknąć na reddita. Tam społeczność wokół mechaników jest bardziej rozbudowana. Ja śledzę r/ergomechkeyboards
via Android
  • 0
@asdxmee nie, mam na myśli ciche switche, np Zilents. Red są liniowe, ale nie są "ciche".
Dobra rada z tym redditem, dzięki!
Jedyne czego się obawiam to że tam będą polecać głównie rzeczy z USA czy UK, które u nas cenowo wypadają tak sobie, ale spróbuję!
via Android
  • 1
@pumpkinguy update, kupiłem wczoraj keychrona k2 bez backlightu na hotswapach i dobrałem do tego gatherony silent yellow, przyjdą niedługo to dam znać jak z cichością bo reszta kryteriów spełniona. Jak zapomnę a wciąż jesteś ciekaw to pogoń mnie jakoś za tydzień xD