Wpis z mikrobloga

@Portier-Harry_Portier: @PochlaniaczChleba: @Bakardi: podal mi 832 zl za 2 tarcze i klocki, 220 za robocizne, 250 zl za reszte drobnych rzeczy, czyliz e to juz w sumie a najpierw podawal ze to za same klocki + robocizne ( ͡° ͜ʖ ͡°), a ze za reszte oddzielnie

podal mi te konkretnie (dal numery katalogowe nie linki):
https://allegro.pl/oferta/tarcze-hamulcowe-przod-bosch-0-986-479-a62-12072664955?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gclid=Cj0KCQiAn4SeBhCwARIsANeF9DKZIhN_scCb6YOcuwAihLgmjEImKl6Vzg0cYNorZhfgcGLPVAgaQmwaAnSjEALw_wcB

i te klocki
https://e-autoparts.pl/bosch-0-986-494-676-klocki-hamulcowe-komplet-p-2546974.html

powiedzial ze jak sam dostarcze
@nilfheimsan: kiedyś robiłem komplet w dużym fiacie (z regeneracją zacisków), niedawno corsa przód i lexus (komplet, tył na tarczobębnach) i nie mam pojęcia co to jest:

250 zl za reszte drobnych rzeczy


a na samych częściach masz już podwójną przebitkę.
Wszystko zależy jak cenisz swój czas (dla fachowca to poniżej godziny na koło) a robota dość prosta (powiedziałbym że najprostsze co można zrobić samemu).
@nilfheimsan aaaaaj, przepraszam. Czyli jakieś inne rzeczy na które byłeś umówiony? To sorrki, źle zrozumiałem twój wpis.

Koszty części mega drogo.
Samemu się kupuje i szuka mechanika który wymieni i da paragon. Ja jeszcze o fotki proszę jak coś większego robią
@nilfheimsan tak. Jeśli części są dobre jakościowo, z paragonem to jak najbardziej.

Wiem ze niektórzy nie mają czasu, ochoty ale pomysl może o wymianie samemu. Potrzebujesz klucz do kol, 13tke i jakiś płaski śrubokręt z tego co kojarze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nilfheimsan: jest ok wg mnie. dwie tarcze, klocki, potem pewnie zabawa z zaciskami (tu warto zapytać czy będzie robił z zestawem naprawczym aby się nie zapiekło), warto przy okazji wymienić płyn. U mnie zawsze były z tym jakieś jaja i trzeba było po wymianie jeździć ponownie. A robota to nieprzyjemna. Ja bym zapłacił i miał spokój Szwagier bawił się sam wymianę, i przysłali mu krzywe tarcze. Było potem zabawy z tym