Wpis z mikrobloga

Niemce mordowali polski naród.
Westerplatte, Pawiak, Oświęcim, powstanie warszawskie, łapanki, gestapo.

A teraz co. Największy partner gospodarczy Polski. Sojusznik i sąsiad w NATO, w największym na świecie związku militarnym. Co to ma być ja się pytam.

Ten cały fircyk Lewandowski przez lata dla Niemca strzelał. Nie dla Polaka.
Tysiące Polaków wyjechało tam pracować, zamiast za polskie patriotyczne złotówki. Mówią że tu mogą wrócić, ale na emeryturze. Niemieckiej emeryturze. Kupujemy te wszystkie Volkswageny, BMW, Boshe. No i po co to, na co to komu? Polskie gorsze? Honoru nie mamy.

Po wojnie aktywni byli rewizjoniści bońscy, domagający się zmiany granic. Ziomkostwa niemieckie. A teraz po 80 latach co.

Jak można tak żyć w zgodzie z wrogiem, ja się pytam? To się nie godzi.
Teutońskie plemię niemieckie winniśmy w nienawiści mieć od maleńkości, a nie.

#polska #niemcy #ukraina #wojna #historia
Pobierz spere - Niemce mordowali polski naród.
Westerplatte, Pawiak, Oświęcim, powstanie war...
źródło: comment_1673596600yUzoZm6eh2m53IxOVlejXw.jpg
  • 36
@spere: Niestety nie, bo jestem polską onucą i usprawiedliwianie patologii jednych kosztem drugich a potem zwalaniem na trzecich, jakoś na mnie nie działa.
Kupujemy te wszystkie Volkswageny, BMW, Boshe. No i po co to, na co to komu? Polskie gorsze? Honoru nie mamy.


@spere: bardzo chętnie kupię auto polskiego producenta. Polecisz jakieś?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niemcy nie stawiają dzisiaj pomników SS-Manom i pokornie biorą odpowiedzialność za to co odwalili. Od taka subtelna różnica.


@eeehhh: a gdzie konkretnie tak to pokornie przyjmują? Może w tych miejscach przy kościołach (Bawaria here) gdzie stoją pomniki z listą tych którzy na tę wojnę poszli i w tym m.in. SS służyli?
mieli też np. po niemiecku subtelną, posłankę do Bundestagu ... ktoś ją musiał wybierać do parlamentu przez 27 lat


@spere: A my mieliśmy skinhedów, oraz urodziny Hitlera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Małe, ale zawsze coś.
mieli też np. po niemiecku subtelną, posłankę do Bundestagu, szefową Związku Wypędzonych, domagającego się rewizji granic polsko-niemieckich

ktoś ją musiał wybierać do parlamentu przez 27 lat


@spere: no a my mielismy w parlemencie krystyne pawłowicz, ktora teraz jest jeszcze sedzia IKS #!$%@? DE trybununaly konstytycujnego. w kazdym narodzie masz glupich ludzi. ale w polaczkowie jest ich niestety duzo wiecej niz w niemczech