Wpis z mikrobloga

Hej. Czy miał ktoś nieprzyjemności z US i mógłby opisać, jak wygląda kontrola, o co pytają, czy trzeba im pokazywać wszystkie transakcje? Możecie na priv jak nie chcecie publicznie. Jak się gra na wielu giełdach, w tym na DeFi, NFT i czasami się korzysta z bitomatów i innych usług wymiany krypto na prawdziwe pieniądze, to trudno wszystko spamiętać. Chodzi o to, czy można bezpiecznie przelać większą sumę z giełdy na konto w banku (oczywiście od tego zapłacić podatek), czy zaraz wzbudzi to zainteresowanie US. #bitcoin #kryptowaluty #podatki
  • 20
@SendMeAnAngel w ciągu ośmiu lat dwa razy byłem kontrolowany za sprzedaż licencji zdjęć z przelewami z PayPal (jako osoba prywatna) nie były to duże kwoty, max 40k rocznie.
Za pierwszym razem (Wrocław) zostałem zaproszony do wyjaśnienia skąd mam ten hajs i dlaczego w taki sposób to rozliczam. Bez żadnych wyciągów. Babka zgodziła się ze mna i do czasu wyprowadzki było już git. W nowym miejscu (i US) miałem kontrolę telefoniczną. Babka do
@tryb_graficzny: warto wiedzieć, że w USA jest jeszcze ciekawiej od 2023 - ze strony PayPala

"1 stycznia 2023 r. urząd skarbowy w Stanach Zjednoczonych (IRS) wprowadził nowe wymogi dotyczące sprawozdawczości w odniesieniu do płatności za towary i usługi, które obniżyły próg sprawozdawczości do 600 USD za rok podatkowy 2023 z progu 20 000 USD i 200 transakcji w 2022 r. Oto kilka dodatkowych informacji:"
@SendMeAnAngel: też się nad tym zastanawiam, skoro opodatkowaniu podlegają wyłącznie transakcje Fiat to wystarczy dokumentować wyciąg z giełdy fiat, potwierdzenia wpłat i wypłat, może jakieś wyciągi z konta? no ale to nie udowadnia jak zarobiłeś ten hajs w międzyczasie, równie dobrze turek mógł ci przelać 100k i zablokują ci konto z powodu AML czy podejrzenia finansowania terroryzmu, a jakoś nie chce mi się wierzyć że na gębę uwierzą 'aha zarobił pan
@damienbudzik w moim przypadku chodziło o to, że nie mogli ogarnąć dlaczego odliczam 50% kosztow przychodów z praw autorskich z poza polski. Tak naprawdę to nawet nie odliczałem podwójnego opodatkowania z niektórych krajów bo nie chciałem już komplikować sobie życia.
Temat giełdy w moim przypadku jest prosty bo xtb wystawia pit
@Marcinowy
W latach 2010-15 to było eldorado.
Z każdym kolejnym rokiem tort był dzielony na coraz mniejsze kawałki. Teraz okruszki ze stołu Ai ściągnie...

Kiedyś nowe zdjęcia wisiały nawet przez tydzień na pierwszych stronach. Aktualnie przy milionie dodawanych tygodniowo to trzeba mieć mega farta żeby nowość sprzedać. Oczywiście z czasem jak chodliwy temat to można ciągle zarobić.
Ja od 3 lat wrzucam po kilkaset sztuk rocznie tylko po to żeby algorytm mnie
@Marcinowy RPD (royality per downlad) spada na pysk bo na wszystkich agencjach schodzą z ceny/prowizji. Kiedyś miałem powyżej dolara, teraz jest 60 centów. Dostaje od 0.10$ do 260$ od sztuki za kilka fot z pierwszego marszu kobiet. Jednak rzadko kiedy jest powyżej 50$ (to jest max za licencję rozszerzoną, niektóre agencje mają jeszcze sprzedaż praw itp, kiedyś chciałem sobie 5k$ za fotę, ale mnie wyśmiali xd, aczkolwiek na forum są ludzie, którzy
@Marcinowy tak, raz w roku robią weryfikację, i jak spełniasz mało wygórowane wymagania to dostajesz kod na rok na profil fotograficzny (ps+lr + jakaś tam chmura). Jak wrzucasz wideo to można też dostać na premiere, wydaje mi się, że przy ilustracjach dostajesz illistratora.
Niestety nie ma możliwości dostania całego CC, tylko jeden produkt.