Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki
Kupiłem sobie na allegro Iphone SE 2016.
Wiem kurde wiem, stare padło ale ja świadomie po prostu chciałem kupić sobie taniego iphone'a na zapasowy telefon plus ewentualnie zapoznanie się troszkę z ios (każdy mój smartfon był na androidzie).

Więc co znalazłem fajną sztukę za akceptowalne przeze mnie pieniądze na allegro za SE/6S to zaraz błyskawicznie ktoś mi je podkupił aż udało się wyrwać Iphone SE. Sprzedawca napisał, że bateria po wymianie, kondycja 100% i jest też 100% sprawny i daje nawet 2 dni gwarancji rozruchowej (sprzedaż prywatna).

Dzisiaj kurier przyniósł mi telefon.
Wstępna konfiguracja i "bawienie" się nim trwało 1h i miałem 30% baterii (nie wiem ile miał jak go uruchomiłem). W tym czasie obczaiłem czy dzwoni, czy dźwięki są, zasięg bla bla. Wszystko zdaje się być sprawne, kondycja baterii 100%.
Trzymając go w rękach odczuwalnie telefon był ciepły.
Ale ok, odstawiłem go do ładowania.
Podczas ładowania dotykałem go co jakiś czas i był w tym czasie po prostu chłodny, jedynie ładowarka się grzała czyli chyba norma.

Odłączyłem od ładowarki i zacząłem zabawę.
No nie da się ukryć, że niekomfortowo trzyma się go w ręku, instalowanie apek, yt, jakieś przeglądanie opcji - czuć w dłoniach ciepło, grzeje się telefon. Bateria w godzinę użytkowania spadła o 50%. Żeby było oczywiste to jasność ekranu to niecała połowa na suwaku na stałe.

Zrobiłem mu teraz reset do ustawień fabrycznych, ładuję go i za jakiś czas ponownie zacznę konfigurację.

Nie znam się na Iphonach, ale może Wy macie jakieś doświadczenie i ktoś może posiada jakąś wiedzę i jest w stanie po samym moim opisie coś stwierdzić? Ten typ tak ma, że się mocno grzeje? No nawet jeśli to ta bateria też raczej mega krótko trzyma, nie?

Co do baterii, podważyłem ekran i ma pod spodem baterię z logiem Apple. Nie wiem czy pisać do gościa co mi to sprzedał żeby dał info gdzie ją wymieniał. Bo baterię jeszcze sam bym sobie wymienił jeśli to chińskie gówno ale jak się okaże, że serwis apple mu ją wymienił i jest faktycznie oryginalna to mimo wszystko chyba coś jest nie halo z tym telefonem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

No i ogólnie gdyby nie to grzanie się i spadek baterii to przyznam szczerze - ios raczej nie dla mnie ale robi na mnie wrażenie to, że 7letni telefon tak płynnie działa. Co do samego używania nie mam zastrzeżeń.

#iphone #apple #ios
  • 18
  • Odpowiedz
Bateria w godzinę użytkowania spadła o 50%

Sprzedawca napisał, że bateria po wymianie

@YOLOmariolo:

Bateria wymieniona na chińskie gówno, bo do oryginalnych części dostęp ma tylko apple, jak możesz to to padło zwróć. Lepsza jest 3 letnia oryginalna bateria, niż wymieniana na nową nie oryginalną.
  • Odpowiedz
@YOLOmariolo: @COVID-21: miałem jeszcze do niedawna ajfona se, oryginalny, oryginalna bateria, oryginalna ładowarka. Nie wiem czy to kwestia lat, czy może jakaś aktualizacja od ajfona ale po paru latach oryginalny ajfon również zaczął się grzać przy używaniu neta dłużej niż 30 minut.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@COVID-21: Nie neguję tego, że to jest gówno. Dzisiaj jeszcze się nim pobawię. Ale jutro od rana będę próbował się skontaktować ze sprzedawcą żeby mi powiedział czy sam montował czy w serwisie. No bo nie mogę wykluczać też tego, że bateria po wymianie w autoryzowanym serwisie appla ale wątpię żeby to mu się opłacało. XD

@dziadeq: No chciałbym czuć to nagrzewanie się dopiero po pół godziny.

Nie wiem, w sumie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska:

Ja wiem, że na logikę to najzwyczajniej w świecie przynajmniej mi nie kalkulowałoby się oddawać taki telefon do autoryzowanego serwisu apple żeby baterię wymienić ale skoro podejrzałem i widzę logo na baterii to albo faktycznie była tak wymieniona albo faktycznie jest to najgorsze możliwe gówno bo atutem podrobionej baterii ma być tylko logo a nie jej jakość. XD

No ale po prostu nie wykluczam, zobaczę co mi ziomek od telefonu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska: No i gościu mi odpisał gdzie wymienił. Dodał, że 2 miesiące jeszcze używał a potem wsadził do szuflady (nie wiem też kiedy). Nie będę tu podawał jaki to serwis ale sprawdziłem - autoryzowany, z tego co piszą baterie oryginalne, same pozytywne opinie.

Skłaniam się ku temu, że jakiś układ może jest walnięty na płycie, ale już srał to pies.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dowiedziałem się, że bateria wymieniona ponad rok temu. I w sumie prawie tyle czasu telefon też przeleżał w szufladzie.
  • Odpowiedz
@YOLOmariolo: Nie no, znajomy ma 5S z oryginalną baterią i zrobiłem mu test.

Odpaliłem LTE, oglądałem filmy na Bluetooth, przeglądałem neta, odpalałem różne aplikacje i wyszło, że miałby SOT (czas pracy przy włączonym ekranie) powyżej 2 h, także jestem pod wrażeniem. No i się nie grzał.

Także u ciebie typ wymienił na chiński szajs.
Zresztą musisz wiedzieć, że wymiana baterii na oryginalną w autoryzowanym serwisie kosztuje około 340 zł.
Kto teraz
  • Odpowiedz