Wpis z mikrobloga

@murmurlrl Niech to zdechnie już, cała idea, żeby jeden kurier na rowerze wiózł przez pół miasta jedno zamówienie jest bez sensu. Ile taki zrobi 2-3 zamówienia/h a na godzinę musi mieć te 30zl zarobku.
Polecam blaty z biedry i top składniki, w okolicach 12zl się zmieścisz.
Polecam blaty z biedry i top składniki, w okolicach 12zl się zmieścisz.


@kiwors: #!$%@? sie po pachy i w sumie nie wyjdzie nic lepszego niż niz gotowiec z lodówki.
chociaz ostatnio te gotowce to w ogóle smaku nie mają XD
@wuwuzela1 Wychodzi dużo lepsze niż gotowce, porównywalne z lepszymi pizzeriami, lepsze niż z sieciowek. Tylko trzeba zainwestować trochę w sos mutti, parmezan, prosciutto
Giuseppe z biedry time xd


@tuschescu: lepiej już kupić ciasto na pizze z biedry, do tego jakiś sos pomidorowy albo keczup, jak kto woli, do tego jebąć trochę sera, jakiegoś salami i masz dobrą pizzę xD
@wuwuzela1 No taki liczę, w końcu produkty zostają na kolejną pizze:
Spod 2.84zl
Prosciutto 50g 3.5zl
Mozarella pół 1.5zl
Parmezan 0.8zl
Mutti 1zl
Razem 9.64zl

Do tego dodatki, kawałki
Cebula, papryka, olwiki, pomidor, kropla oliwki
Myślę że w 2zl się zmieści.
Do tego czasem promki są na parmezan, mozarelle itp.
Polecam
@kiwors: > porównywalne z lepszymi pizzeriami, lepsze niż z sieciowek.

@kiwors: no na pewno z tymi spodami z biedry tak wyjdzie xd

Prosciutto 50g 3.5zl

Mozarella pół 1.5zl

Parmezan 0.8zl

Mutti 1zl

Razem 9.64zl


@kiwors: 50 g szynki 50 g kulki, no rzeczywiście na pewno będzie to czuć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wuwuzela1 Więcej sera i tak nie można dać bo spłynie a szynki no cóż, 50g to jest tak że nie masz minimalne przerwy, można dać dwie warstwy jak kto lubi. W sieciowkach to często rzuca 10 mini salami i elo.
Te spody są nieźłe, składnik nadrabiają i finalnie masz jak z lepszej pizzeri.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miecz12:

lepiej już kupić ciasto na pizze z biedry


Nie miałem pojęcia że jest, jak nie będę miał czasu żeby się własne wyrabialo, to będę pamiętał :)
Nie miałem pojęcia że jest, jak nie będę miał czasu żeby się własne wyrabialo, to będę pamiętał :)


@tuschescu: jbc, to one nie są jakoś wybitne, ale na low effort pizza, żeby wrzucić trochę przetartych pomidoroów z puchy czy własnie ketchupu i do tego trochę składników, roboty na 1min a jest o wiele lepsze niż te mrożone