Wpis z mikrobloga

Vastint ma pozwolenie na rozpoczęcie pierwszych prac na terenie Starej Rzeźni w Poznaniu. Chodzi o renowację i adaptację do funkcji biurowych, trzech zabytkowych budynków od strony ul. Garbary. Wiosną wybrany ma zostać generalny wykonawca, zaś rzeczywiste prace powinny rozpocząć się latem br. Szczegóły tutaj

#poznan #nieruchomosci #urbanistyka #architektura #zabytki
Projekt_Inwestor - Vastint ma pozwolenie na rozpoczęcie pierwszych prac na terenie St...

źródło: comment_1673540978suFltuvhlCvxxE2MWkmbXk.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@medevacs: @Zeiss: jak byłem na ostatnim zwiedzaniu starej rzeźni to przedstawiciel dewelopera mówił że wszystkie stare budynki zostaną. Wyburzą (lub zostały już wyburzone) tylko te nowsze. Co z tego będzie to zobaczymy.
@adrianna-: Mówili że jakaś hala koncertowa (widowiskowa) będzie.
  • Odpowiedz
Pomijam kwestie związane z korkami, bo te na pewno się tam istotnie zwiększą ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Nicku: a przypadkiem miasto nie ma planów puszczenia tramwaju Garbarami? Ten placyk przy starej rzeźni od strony Garbar to chyba nawet kiedyś była zajezdnia?
  • Odpowiedz
@medevacs: Faktycznie była tam zajezdnia, ale tramwaj jechał od strony Estkowskiego i zatrzymywała się tam linia nr 5. Również czytałem na temat tramwaju, który miałby tamtędy jeździć od strony ul. Szelągowskiej i powiem szczerze, że nie potrafię sobie tego wyobrazić, bo jest tam naprawdę ciasno. Może mieszkańcy przesiądą się wówczas chętniej w komunikację zbiorową, ale jak już wspomniałem, nie potrafię sobie tego wyobrazić...
  • Odpowiedz