Wpis z mikrobloga

Jakiego języka mam się uczyć jako drugiego na studiach, kontynuować niemiecki czy wybrać jeden z tych? Francuski, niemiecki, rosyjski, włoski, hiszpański? Chciałam wcześniej hiszpański wybrać, ale teraz już nie wiem.

#jezyki #doradzcie
  • 39
  • Odpowiedz
@Nenciak: pewnie i tak zależy na jakiego prowadzącego trafisz bo jak upierdliwy to nawet z niemieckim się będziesz męczyć (słówek nigdy wszystkich się nie opanuje :D) i tak samo z każdym innym językiem
  • Odpowiedz
@Nenciak: podstawy w hiszpanskim sa w miare do ogarniecia, budowanie zdan wcale nie tak mocno rozni sie od polszczyzny jak kiedys probowalem, tutaj jest taki plusik. niemiecki jest spoko jezykiem, bo jest cholernie logiczny, a szczegolnie podoba mi sie to cale slowotworstwo. decyzja w Twoich lapkach, ale osobiscie wybralbym nowy jezyk. jak juz go w miare opanujesz, bedziesz miec znajomosc trzech jezykow, dosc istotnych na tej planiecie. swiat stoi otworem!
  • Odpowiedz
@maciek_gi: Trochę chyba przesadziłeś z tym miliardem :) Zresztą to poza Hiszpanią i USA to ludność hiszpańskojęzyczna jest skoncentrowana tylko na jednym, dość odległym kontynencie. A np taki francuski, czy niemiecki przyda się dużo bardziej z racji bliskiego położenia :)
  • Odpowiedz