Wpis z mikrobloga

Zawsze miałem problemy z światłami na drodze. Czasami jadąc autem wieczorem czuję się bardzo niekomfortowo, bo mi się lekko światła rozmazują i nie chodzi o mijanie się z Fiatem Ducato.

W życiu bym nie pomyślał, że to może być astygmatyzm, bo jakoś tak mi w głowie siedziało, że w tym chodzi o coś zupełnie innego.

Nie jest to może aż tak mocne jak na tym zdjęciu z neta ale jednak u mnie występuje. Z tego co widzę to nawet spokojnie idzie to skorygować okularami.

Pytanie mam takie, czemu nigdy nie zwrócił na to uwagi żaden okulista u którego byłem? Czy to jest ciężko wyłapać tymi podstawowymi badaniami, które robili? Czy może istnieje jeszcze jakaś inna podobna wada i to może coś innego? Bo u mnie bardziej się to rozmazuje niż tworzy takie super smugi jak na zdjęciu. W sumie aż chyba przejdę się wieczorem po mieście, bo co śmieszne, teraz nie potrafię sobie dokładnie przypomnieć jak to wygląda xD

#okulista #okulary #pytaniedoeksperta
Murasame - Zawsze miałem problemy z światłami na drodze. Czasami jadąc autem wieczore...

źródło: comment_1673525953lsJfpgi7nxwnKnNtMECXCn.jpg

Pobierz
  • 9
@Murasame: bo większość lekarzy to nieudaczniki są, plus dodaj do tego fakt, że dopiero od 'niedawna' zaczeły się badania wzroku komputerowe. Ja się sam skapnałem, że mam astygmatyzm i dopiero jak sam poszedłem do okulisty i mu powiedziałem, że mam astygmatyzm to dopiero wtedy mi go wykryli xD

A później mi mówią, że mam się nie diagnozować z google. Sam studia skończyłem to wiem jakie nieudaczniki zdobyły wyższe wykształcenie.
@Murasame: A co do korekcji okularami to działa, ale i tak nie jest idealnie. Po założeniu cylindrycznych poprawiła mi się ogólna ostrość obrazu, nawet w dzień widać dużą różnicę (tak jakbym lepiej miał dopasowane okulary pod moją wadę)
@Murasame: Patrzyłeś w tę maszynę na której wyświetlała się polana z domkiem, albo jakiś inny obrazek? No to dla okulisty dzięki temu urządzeniu stwierdzenie, że masz astygmatyzm wynosi jakieś 5 - 10 sekund. Nie wiem do jakiego okulisty chodziłeś, ale już tam nie wracaj xd
@Glikol_Propylenowy: Niekoniecznie to może jest wina okulisty. Zwyczajnie ta wada może jest na tyle u mnie mała, że ciężko to wykryć i może prawie mieści się w normie. Kiedyś chodziłem z NFZ do okulistki, potem prywatnie byłem chyba raz i zawsze miałem ten test z domkiem ale wszystko było ok.
Patrzyłeś w tę maszynę na której wyświetlała się polana z domkiem, albo jakiś inny obrazek? No to dla okulisty dzięki temu urządzeniu stwierdzenie, że masz astygmatyzm wynosi jakieś 5 - 10 sekund.


@Glikol_Propylenowy: ta maszyna to autorefraktometr i stanowi jedynie wstęp do właściwego badania. Dopiero po tym na podstawie szkiełek należy sprawdzić z jaką korekcją pacjent będzie widział lepiej.