Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 276
Nie dziwi to, że w PiS wygrywa tutaj wybory i stabilne 30% poparcia skoro wychodki cieszą się z wyjścia shopee z polski.

Allegro jest pieprzonym monopolista i miesiąc temu dostał karę za faworyzowanie swojego sklepu względem innych sprzedawców.

Jeszcze komentarze, że shopee miał większą prowizje od Allegro? Większych dyrdymałów dawno nie widziałem. Na allegro jest prowizja (13-20% + 1 zł od sprzedanej każdej sztuki, jeśli nie masz abonamentu + dopłata do 1 zł do smarta + 19 zł wyróżnienie + proowiza od wyróżniania).

Shopee sam nominował produktu do sprzedaż wyróżnionej gdzie nie była pobierana żadna opłata.

Kto położył Shopee? Wydaje mi się, że sami Polacy, którzy oszukiwali ich promocje i system jak się tylko dalo.

#shopee #polityka
  • 23
  • Odpowiedz
Kto położył Shopee? Wydaje mi się, że sami Polacy, którzy oszukiwali ich promocje i system jak się tylko dalo.


@Norbercikk: Shopee w PL i częściowo na świecie położył "kryzys" w Indiach i zamknięcie kurka finansowego na finansowanie projektu, jakim było Shopee.

https://spidersweb.pl/plus/2022/10/shopee-zwolnienia

A konkretniej w Indiach, jednym z największych rynków dla spółki Sea, jej biznesom zaczęli mocniej przyglądać się regulatorzy. Nie chodziło nawet o to, że założyciel firmy Forrest Li przyjął
  • Odpowiedz
@Norbercikk: shopee prowadziło politykę dumpingu cenowego, będąc finasowane z zagranicy, żeby wygryźć Allegro - potem #!$%@? takie same, albo jeszcze gorsze warunki jak Amazon itp.

Bardzo dobrze, że Allegro jednocześnie się utrzymało, bo ma najlepszy interfejs i wyszukiwarkę z dostępnych w Polsce platform, Amazon to jest sto lat za nim, jednocześnie Allegro bardzo pilnuje januszexów, dyscyplinuje polskie e-commerse co wszystko wychodzi konsumentom na plus. Jak się sprzedawcom nie podoba, to dlaczego
  • Odpowiedz
dlaczego sprzedają te same produkty w swoich sklepach internetowych za tą samą cenę, skoro allegro ich tak okrada.


@Alakecz: Bo allegro zrobiło monopol, i albo sprzedasz na allegro, które dzięki swojej monopolistycznej pozycji ma przewagę na rynku, albo będziesz się bujał z towarem kilka miesięcy. Jak zaczynałem handel z allegro 16 la temu, to płaciłem 3,5% prowizji. Teraz płace 16%.
  • Odpowiedz
Jak się sprzedawcom nie podoba, to dlaczego sprzedają te same produkty w swoich sklepach internetowych za tą samą cenę


@Alakecz: a to nie jest tak, że poza allegro nie mogą ustawić sobie niższych cen na swoich sklepach? Jeśli tak to co prawda możnaby to obejść, ale musieliby stworzyć osobny twór czy markę, nie mającą wiele wspólnego z oryginałem
  • Odpowiedz
@Alakecz: Dokładnie tak jak mówisz. Regularnie robię zakupy w dwóch sklepach które mają zarówno swoje strony internetowe jak i sklep na allegro. Skoro płacą te kilkanaście procent prowizji to dlaczego ceny na stronie nie są przynajmniej o kilka procent niższe? Jeśli sklepy płacą taką marzę allegro to powinny starać się zachęcać do korzystania z ich własnej infrastruktury a zupełnie tego nie widać. Skoro mam wydać np. 100zł i mieć darmową przesyłkę
  • Odpowiedz
@t3m4: prawdopodobnie chodzi mu o to, że z wyjścia shopee może się cieszyć tylko Janusz patriota, co to "hehe dobrze, won z azjatami (Niemcami, Żydami itp) Polska gurom, polskie allegro najlepsze", który nie rozumie że to polska dyma go najbardziej. A na takich typach kapitał polityczny zbija jedna partia xD
  • Odpowiedz
Nie dziwi to, że w PiS wygrywa tutaj wybory i stabilne 30% poparcia skoro wychodki cieszą się z wyjścia shopee z polski.

Allegro jest pieprzonym monopolista i miesiąc temu dostał karę za faworyzowanie swojego sklepu względem innych sprzedawców.


@Norbercikk: Synek, Shopee jak i Alieexpress są dotowane przez państwa by #!$%@?ć dumpingiem konkurencję.
Nie wiem jak można cieszyć japę, że Shopee mogło napsuć krwi Allegro.
  • Odpowiedz
Nie dziwi to, że w PiS wygrywa tutaj wybory i stabilne 30% poparcia skoro wychodki cieszą się z wyjścia shopee z polski.


@Norbercikk: ale wychodki przecież nie głosują na PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie dziwi to, że w PiS wygrywa tutaj wybory i stabilne 30% poparcia skoro wychodki cieszą się z wyjścia shopee z polski.


@Norbercikk: Moim zdaniem Shopee rozłożyła agresywna kampania reklamowa, która była mocno cringowa.
Ja już nawet nie pamiętam szczegółów, ale jakaś koszmarna piosenka z pokracznym tańcem w reklamie.
Miało być śmiesznie, wyszło jakieś takie #grazynacore

I wydaje mi się że ten start bardzo kiepsko ich zaszeregował na rynku, jako symbol
  • Odpowiedz
. Jak się sprzedawcom nie podoba, to dlaczego sprzedają te same produkty w swoich sklepach internetowych za tą samą cenę, skoro allegro ich tak okrada.


@Alakecz: nie sprzedają. Dużo produktów jest tańsza w innych sklepach niż na allegro.
  • Odpowiedz
Allegro jest pieprzonym monopolista i miesiąc temu dostał karę za faworyzowanie swojego sklepu względem innych sprzedawców.


@Norbercikk: mordo, ale shopi miało denerwujące reklamy!!!!11

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz