Wpis z mikrobloga

iTS w Opolu działa jak mu sie podoba. Wczoraj jadąc w nocy po Niemodlińskiej na kazdym skrzyżowaniu miałem czerwone mimo tego, że nikogo oprocz mnie nie było...

Stając pod tymi światłami przyszło mi do głowy takie pytanie: jest tam tyle kamer, to czy ktoś tam nie monitoruje jakiś przekroczeń za ich pomoca? Czy jakie jeszcze mają dodatkowe opcje, o ktorych nie wiemy? Nie wiem, czy np mierzą prędkość pojazdów czy coś innego

#opole
  • 7
@Draakul: to działa na czujniki w asfalcie. Przed linia zatrzymania widać takie ukośne nacięcia. I musisz podjechać pod samo skrzyżowanie i się zatrzymać, żeby system wiedział, że jesteś i czekasz.
I tu jest moim zdaniem największa wada tego systemu, bo to powinno działać tak, że jak system cię widzi z wyprzedzeniem i jeżeli nie ma nikogo na innych kierunkach, daje Ci zielone i jedziesz bez zatrzymywania.
@Draakul: Robie edita bo na te swiatla,ktore sa teraz to nie dziala.Wczesniej tak,teraz nie.Czyli po prostu ruch drogowy w opolu jest #!$%@? jak wiele innych rzeczy w tym miescie od gastronomii po zycie rozrwykowe kazdego dnia po 21.Pozdrawiam