Wpis z mikrobloga

Mam w głowie taki plan na walentynki: wylot do Mediolanu 10.12 i powrót do Polski z Wenecji 14.10. Powiedzcie mi czy:
1) 2 dni w Mediolanie + dzień w Bresci/Begramo/Weronie + dzień w Wenecji wystarczą na zobaczenie najważniejszych punktów?
2)ile mniej więcej $ szykować na taką wycieczkę?
3) czy w ogóle warto?

#wlochy #podrozujzwykopem #podroze
  • 6
  • Odpowiedz
@stuparevic: taki pro tip na wycieczke do Włoch w okresie zimowym. Pamietaj że we Włoszech w lutym jest dosyć zimno. Jak bedziesz szukał noclegu to zwróć uwagę czy jest w pokoju ogrzewanie, bo część ofert na bookingu jest bez :)
  • Odpowiedz
@stuparevic: Brescia odpuściłbym lepiej nad jezioro garda udac się jezeli bedziesz miec auto. Bergamo stare miasto na wzgórzu kilka godzin z żarciem, nie bierz kolejki na górę, spacerkiem można wejść. Werona stare miasto i punkt widokowy na wzgórzu. Mediolan max 1 dzień. Pelny dzien w Wenecji jak najbardziej. Według mnie Mediolan+Bergamo w dwa dni, Werona i Wenecja po dniu.
Warto polecieć zobaczyć, zawsze bedziesz mógł powtórzyc wycieczke.
  • Odpowiedz
@stuparevic: Wg mnie troche bez sensu, wybierz sobie albo Wenecja albo Mediolan. Pomiedzy tymi miastami masz ponad 250km a jeden dzien w Wenecji to zdecydowanie za malo wg mnie. Ja ze swoja polecialem na 3 noce do Mediolanu + Como i Bergamo i bylo akurat czasowo zeby wszystko co najwazniejsze pozwiedzac, a nawet jeszcze jeden dzien by sie przydal. Jak masz tak ograniczony czas to wybierz sobie albo Mediolan + Como
  • Odpowiedz
@stuparevic: Cenowo pamietam ze bylem zaskoczony ze jest tak "tanio” jak na zachodni kraj, dania kuchni wloskiej max 10 euro, pociagi tanie, espresso w Macu po 1 eur xd Tylko ja bylem jeszcze przed covidem wiec teraz pewnie wszystko poszlo do gory.
  • Odpowiedz