Wpis z mikrobloga

Co myślicie o BMW X5 E70? Da rade znaleźć coś przyzwoitego do 50k? Myśle o 3.0 benzyna albo diesel. Jak duzo wyższe są koszty utrzymania w porownaniu do E60/F10?

Dlaczego akurat X5 E70? Chce BMW i jednak potrzebuje bagażnika, sedan nie obleci. A beemki w kombi mnie odrzucają. Tak, moim zdaniem E70 jest ładniejsze od E61

#samochody
#bmw
#e70
  • 24
@jozef-dzierzynski: M57 to stare padło i nie ma już m57 na rynku które nie mają #!$%@? 500.000km, te silniki mają po 20 lat. Do miasta wręcz perfekcyjne kombo, wielki SUV i 3 litrowy klekot, który krok po kroku będzie zdychał. Jak chcesz bagażnika to kup Caddy. X5 wcale nie ma większej pojemności bagażnika niż byle jakie kombi na rynku. Nie patrz na pojemność w litrach.
@PanKeks: Nie da się mieć wszystkiego. Polacy chcą auto all in one ale takie nie istnieją. Trzeba iść na kompromis i tylko w tym kraju to nie funkcjonuje xD dlaczego w Niemczech jak ktoś potrzebuje pakowanego auta to kupuje właśnie minivana lub coś pokroju caddy a nie wielkiego suva? Bo jest niepraktyczny, a optyka jest na drugim miejscu.
dlaczego w Niemczech jak ktoś potrzebuje pakowanego auta to kupuje właśnie minivana lub coś pokroju caddy a nie wielkiego suva? Bo jest niepraktyczny, a optyka jest na drugim miejscu.


@bruhh: czyli mówisz że w niemczech nie kupują suvów? Nie potrzebuje super pakownego auta, potrzebuje mieć bagażnik żeby wozić w nim dużego owczarka, uznałem że wożenie go na tylnich siedzeniach jest jednak troche niebezpieczne.
@jozef-dzierzynski: jeśli nie miałeś okazji jechać BMW z 8HP to może przeżyjesz.. ale te skrzynie naprawdę dzieli taka generacyjna przepaść że nie ma sensu już kupować aut z M57 i 6HP.

mówię to jako wieloletni posiadacz auta z M57 i 6HP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS w N57 po zakupie zmieniasz rozrząd i panewki korbowodowe i masz spokój na długie lata. A pali mniej niż M57 i
@xardas_pl: no dobra, wezme to pod uwage, ale o ile dyche bym wyskrobał to 20k wolałbym nie dorzucać. Biorąc pod uwage ze chciałbym mieć kase na jakiś serwis startowy czy nieplanowane wydatki. Miałeś E70? Jak wyglądają koszty utrzymania? Co najbardziej Ci sie nie podobalo?
@jozef-dzierzynski: E70 tylko jeździłem cudzym, osobiście mam E60.

często jeżdzę starszym X5 znajomego (E53) i jest świetne. no to E70 musi być lepsze, bo ma wnętrze i technologie E60 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do kosztów utrzymania to spodziewałbym się tego samego co w E60 i E53 czyli drogo.
@jozef-dzierzynski: ceny wahaczy, tulei czy amortyzatorów będziesz miał podobne do E60, jedynie droższe będą miechy od pneumatyki*, ale też do przeżycia. strzelam że za 5-7k (z robotą) można ten zawias fajnie odnowić

* chyba, że janusz wymienił pneumatykę na zwykłe sprężyny, ale takich aut się nie kupuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)