Wpis z mikrobloga

Dr Grabowski szczerze i wprost jakie decyzje należy podejmować aby Polska nie stała się drugą Grecją (ograniczenie programów socjalnych, podniesienie wieku emerytalnego, które jest w naszym przypadku nieuniknione).

Co robi PiS? Rzucają hasła "oni wam zabiorą", "on był doradcą Tuska, to program Tuska", "program opozycji, zobaczcie Polacy".

Jeżeli PiS trafia takimi hasłami do swoich wyborców, to ja chyba nie muszę mówić co to za elektorat. #bekazpisu
  • 59
Jeżeli PiS trafia takimi hasłami do swoich wyborców, to ja chyba nie muszę mówić co to za elektorat. #bekazpisu


@belkot1122: śmiesznie to brzmi jak się pamięta wykop w 2015 roku i jak dla wykopków wystarczyło hasło "przynajmniej lewaków dupa piecze" aby wielbić PiS.
@bossbb: Jeszcze jeszcze, dobrze, dowal bardziej xD Wcale nie odstraszasz niezdecydowanych, wcale politolodzy nie wskazywali tej narracji jako głównej przyczyny niespodziewanej porażki PO w 2015r. W końcu niezdecydowani kochają kiedy utożsamia się ich z tępą chołotą i pójdą głosować na opozycję jak się im będzie w kółko mówiło że na PiS to wstyd, nie?

No właśnie nie xD Po prostu nie będą o tym rozmawiać a przy urnie zrobią swoje bo
@belkot1122: chodzi o to że on rzuca nierealne hasła - coś jak korwin. na przykład prywatyzacja może wyjść na zdrowie - nawet powinna, ale już w rzeczywistości w warunkach korupcji się nie opłaca. Lepiej jest ponosić straty z powodu publicznego zarządzania niż oddać autostradę w prywatne ręce akurat tak się składa do spółki gdzie prezesem jest gość który podpisywał umowę z ramienia rządu :D
@bossbb: "nie nazywajmy debilów debilami, głupich wsiurów wsiurami, bo jeszcze się biedaczki obrażą i zagłosują kolejny raz na pis. Glaszczmy ich po główce, bo przecież wcale nie doprowadzili do tragedii swoimi wyborami xd
Wyborcy pisu to sekciarze, do tych zakutych łbów nic nie dociera. Żadne tłumaczenia.
Już nawet nie wspominam o tym jak pisowcy obrażają i wyzywają zwolenników opozycji, można doświadczyć na każdym pisowskim spędzie. Wtedy to jest już spoko.
@monyprintergobrrrr: Statystyczny wyborca PiSu to niewykształcony starszy mieszkaniec wsi ale nie możesz się uważać za lepszego od nich jak masz magistra z ekonomii bo to brzydko i smutni pójdą do urn głosować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pogarda dla ludzi nauki i ciężkiej pracy oraz gloryfikacja tej patusiarni to najgorsze co wychodował PiS w Polakach. Jak ktoś jest debilem to jest debilem i powiem mu to w twarz
@belkot1122: Problem jest taki, ze w tej dyskusji jest taka retoryka: głupi ciemny lud nie chce podniesienia wieku emerytalnego bo nic nie rozumie, a my wykształceni tak.

Ja od dawna wyłączyłem się z aktywnego obserwowania sceny politycznej, ale zadam takie pytanie: Czy aby na pewno oni są niewykształceni, czy może "na chłopski rozum" bronią się przed taka 1 stronna i krótkowzroczną decyzją, której o wielki oświecony i wykształcony nie widzisz?

Bo
@monyprintergobrrrr spoko, znam te opracowania dot. wyborów 2015 i w ogóle ich nie neguję. Arogancja i pycha zgubiły PO.
Natomiast po 8 latach "rządzenia" pisu, jego mafijnych układów, nepotyzmu, tępej propagandy, inflacji i można tak wymieniać w nieskończoność, po prostu nie kupuje takiej narracji. Jeśli ktoś to popiera lub nie chce tego widzieć, to w stu procentach zasluguje na takie epitety.
Jeśli ktoś na złość babci będzie chciał sobie odmrozić uszy, spoko,
@jukel: Statystycznie ja i mój pies mamy po 3 nogi. Nie istnieje „statystyczny wyborca PIS” w 47% pochodzący ze wsi a w 53% z miasta. Generalizowanie (pamiętasz „młodych, wykształconych, z wielkich miast”?) daje skutek odwrotny do zamierzonego. To niezdecydowani centryści którzy często nawet nie oglądają TVP przeważyli wynik a nie żelazny elektorat ziobrystów wokół radia z ryjem.

Pomysł na to centrum obecna opozycja przez lata miała taki, aby ich przestraszyć i
@Glikol_Propylenowy: @belkot1122: tak tak, nie moga podniesc; jak bedzie trzeba to wyciagna jakiegos trupa z szafy i przeglosuja jakas ustawe ktora bedzie zakladala ze dekretem albo na polecenie vateusza bedzie mozna wiek emerytalny tak o podniesc; potrzebne sa tylko dwie zadymy, wiec albo lex tvn vol.3 albo feministki albo cos o czym jeszcze nie wiemy
@octopussy8: ale polityczna zadyma niczego tu nie zmieni, bo podniesienie wieku emerytalnego to walenie we własny hardy elektorat. Przed wyborami na bank tego nie zrobią, może zaraz po wyborach? Ale jeśli nie wtedy, to przez całą następną kadencję na bank tego nie zrobią.
@Glikol_Propylenowy: zmieni bo przykryja to czyms innym, a jesli opozycja bedzie chciala to wytknac to powiedza ze wy tez to robiliscie, dlatego standardowa metoda pisu - przeczekac - i tak znajdzie tu zastosowanie

znajda na to przykrywke; covid, wojna, inflacja... to przebiegłe k-wy
@octopussy8: Myślę, że jest to myślenie życzeniowe, kolego. PiS nie podniesie wieku emerytalnego, a jeśli już to 2 lata kobietom. Nawet nie zrównają do 65, bo się będą bali, że ich elektorat może w ogóle nie pójść na wybory, albo zagłosować na PSL / holownie