Wpis z mikrobloga

Czy można podłączyć kolumny 8 ohm do wzmacniacza 6 ohm? Czy zadziała, czy nic się nie spali, czy głośnik bluetooth nie rozwali mieszkania xD Precyzując pytanie, mam w kuchni stary amplituner ONKYO który zdechł, chcę kupić w zamian prosty zestaw Panasonic SC-PM250 ale z uwagi na rozprowadzenie kabli do głośników, zależy mi aby zostały stare głośniki 8omh'owe. Ten Panasonić ma moc 10W, a obecne głośniki zamontowane w kuchni 50W (na kanał). Czy to zadziała? #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #audioboners #audio
  • 13
@Mokotowski: zadziała. Głośniki będą grać ciszej niż te 6 Ohm ze względu na wyższą impedancję. Przy wzmacniaczu liczy się tez wydajność prądowa. Istotna szczególnie przy wyższych mocach. Wybrałeś bardzo słaby wzmacniacz. On ma 10 W, ale RMS. To jest chwilowa moc szczytowa w tzw piku. Realnie to ma pewnie w okolicach 5 W na kanał. Nie Wysterujesz tym takich kolumn. Zagra, ale byle jak.
@Mokotowski: patrze na stronę EuroTV. Wszystkie modle w tej klasie mają BT. Wybierz coś o większej mocy, serio. Tu nie chodzi o to, by urządzać domówki. W podobnych pieniądzach masz 30 W. Ogólnie, to sprzęt już prawie muzealny, bo analogowe radio jest na wylocie. Za chwilę będziesz miał mebel. Jeśli nie zależy ci na radiu ani CD, to kup sam wzmacniacz i odbiornik BT do niego. Z pewnością przy zachowaniu reżimu