Wpis z mikrobloga

Mam pytanie jak zachować się na egzaminie kat. B. Jeśli chce skręcić w lewo na skrzyżowaniu kolizyjnym z sygnalizacją i auto przede mną które również skręca w lewo wjedzie na skrzyżowanie, rozumiem że mam czekać przed sygnalizatorem aż ta osoba zjedzie, i dopiero wtedy mogę wjechać na skrzyżowanie? Czyli zaznaczone auto popełnia błąd? chodzi mi o ten przepis który zabrania wjazdu na skrzyżowanie, gdy nie ma możliwości jego opuszczenia. (dodaje jeszcze raz, teraz dokładniej opisałem o co mi chodzi) Prosze o wyjaśnienie bo już sam sie pogubiłem.
#przepisydrogowe
#przepisy
Pobierz Averoeees - Mam pytanie jak zachować się na egzaminie kat. B. Jeśli chce skręcić w le...
źródło: comment_1673472112K01BVENIurOJkzmzRKsvI4.jpg
  • 10
@Averoeees: zasada jest taka, że nie wjeżdżasz na skrzyżowanie jeśli nie jesteś pewien, że go nie opuścisz. Jak masz jeden samochód z przodu to jest to jeszcze w miarę reasonable - dwa samochody zjadą jak już zaczną hamować samochody na żółtym z naprzeciwka. Ale nie pchaj się na np piątego.

I btw, idąc dalej tym tokiem myślenia, jeśli miejsce w które chcesz wjechać jest zajęte ( np jedziesz prosto wjeżdżając na
@Averoeees: Moim zdaniem zakaz dotyczy wjazdu na skrzyżowanie jeśli nie możesz go opuścić tzn jeśli droga za skrzyżowaniem jest zajęta. Tutaj droga za skrzyżowaniem jest wolna i zjazd jest możliwy po ustąpieniu innym
@Averoeees: Na egzaminie zatrzymujesz się przed sygnalizatorem. Po zdanym egzaminie jeździsz normalnie jak człowiek, czyli dojeżdżasz do środka skrzyżowania :)

Myślę, że nawet w 90% przypadków nie zostaniesz oblany za wjazd za sygnalizator na środek, ale po co dawać pretekst? :)
@Averoeees:

§ 95. 2. Sygnał zielony nie zezwala na wjazd za sygnalizator, jeżeli:

2) ze względu na warunki ruchu na skrzyżowaniu lub za nim opuszczenie skrzyżowania nie byłoby możliwe przed zakończeniem nadawania sygnału zielonego.


I tu dochodzi do tej sytuacji. Jeśli wjedziesz za sygnalizator na zielonym z zamiarem skrętu w lewo, to opuszczenie skrzyżowania będzie możliwe dopiero po zakończeniu nadawania sygnału zielonego

Każdy złośliwy egzaminator cię tu uwali, bo to jednoznaczne
@reksiuzgdyni: ale przecież w pewnych sytuacjach nie da sie opuścić skrzyżowania nawet gdy wjedziemy pierwsi odrazu po zapaleniu zielonego, dopóki dla aut z naprzeciwka nie zapali sie czerwone, bo może byc tak duży ruch z naprzeciwka więc jak to wkońcu jest?
@Averoeees: no jest tak jak napisałem. Przepis jest jaki jest. W normalnej jeździe (nie na egzaminie) jedziesz do środka skrzyżowania i czekasz na czerwone dla tych z przeciwka (co oznacza czerwone również dla twojego kierunku).

Natomiast w sytuacji egzaminu nie ma sensu dawać pretekstu egzaminatorowi. Jak będzie normalny, to cię nie uwali, ale jak trafisz na dzbana, to dajesz mu pretekst do oblania i nawet nie ma z czym za bardzo