Wpis z mikrobloga

@pregunta

jakim cudem Polska jest w tej topce... O.o


Hmmm, może nie mają łba spranego i brali pod uwage cały świat, a na jego tle Polska jest w top20 na świecie biorąc pod uwage przestępczość, służbe zdrowia, edukacje itd?

Co niektórzy nie zdają sobie sprawę z tego jakie szczęście mają rodząc się i żyjąc w Polsce, to jak wygrać w lotto ¯_(ツ)_/¯
@dzar

To tak jakby porównać liczbe zabójstw w Indiach czy poziom wolności mediów z Chinami. Rzeczywiście nie ma co porównywać, chyba że chce się na siłe dowalić Polsce, wtedy można strzelać różnymi rankingami i uzyska się wnioski jakie chce. To bardzo ogólny ranking i ogólnie ma racje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dnO_Oceanu: nie twierdzę, że nie ma racji i cieszę sie, że zajmujemy wysokie miejsce, a będąc bezpośrednio przed Niemcami stawia nas jakby na podium ( ͡° ͜ʖ°) ale i tak myślę, że powietrze jak w Bangladeszu trochę nam obniża pozycję
@dzar

ale i tak myślę, że powietrze jak w Bangladeszu trochę nam obniża pozycję


Ale oni zapewne brali to pod uwagę więc nie musisz nic obniżać bo zostało to uwzględnione. Pewnie tam gdzie traciliśmy na jakości powietrza to zyskaliśmy w innym aspekcie i generalnie wyszła taka pozycja. Zauważ kto jest przed nami, te kraje ciężko byłoby przeskoczyć nawet gdyby powietrze było lepszej jakości (nie twierdze, że nie należy nic z tym robić).
@dzar

Z drugiej strony taka Rosja też ma warunki, a co sobą przedstawiają ¯_(ツ)_/¯ więc może trochę przesadziłem z tym, że Norwegia nie ma żadnych "wielkich umysłów". Bardziej mi chodziło o to, że wystarczy mieć chociażby normalne władze i w jak największy sposób wykorzystać możliwości kraju.
@dzar

Sorki, teraz rozumiem. Chyba jednak niee, tak przynajmniej mi się wydaje. Patrze na kraje przed nami, nie mam też o każdym super wiedze, ale chyba detale jednak działają bardziej na ich korzyść. Taka chociażby Austria, pewnie zbyt mocno odleciała pod względem opieki medycznej, nawet jeśli przeciętny austriak mierzy się z tym samym co przeciętny polak to jednak mając kase tam ma się dostęp do lepszej jakości szpitali niż mając kase w