Wpis z mikrobloga

Hejka mirki na emigracji.
Macie może doświadczenie w pracy w norwegi np. na produkcji? Lub innej pracy bez znajomości języka?. Razem z dziewczyną mamy plan wyjechać do Bergen do rodziny ale jesteśmy na etapie nauki języka. Czy dobrym pomysłem było by właśnie pracować na początku np. na produkcji? Wejść w ten system podatkowy i ogólnie kulturowy, samo to że będzie się słuchało języka norweskiego na każdym kroku ułatwi nam naukę żeby potem znaleźć inną pracę. Nie mamy jakiegoś parcia że na start mają być jakieś duże pieniądze z pracy (z tego co patrzę to chyba 200nok/h na produkcji w internetach). Planujemy zamieszkać przez jakiś czas u rodziny w Bergen a potem jak już będziemy mieli pracę to poszukać coś swojego. Macie doświadczenie w pracy na produkcji? A może inna praca bez języka? Lepiej przed pośrednika z Polski czy bezpośrednio CV w norwegi?

#norwegia #bergen #emigracja
  • 45
@Mariusz1993 myślę, że warto żebyście szukali pracy niekoniecznie w polskich obozach. W Irlandii poznałam osoby, które ani słowa po angielsku bo tylko z Polakami. Fajnie jakby było mieszane towarzystwo np w restauracji gdzie głównie po angielsku (pytanie czy ten język znacie) i norweski też wchodził. Tak kobieta z IG farmaceutkawnorwegii oswoiła się z językiem norweskim, oczywiście przed wyjazdem i już po regularnie się uczyła na lekcjach online.
@Mariusz1993 miesieczny na komunikacje miejska kosztuje 755kr, telefon +internet bez limitu(telenor) 700kr, prąd (zależy czy pada deszcz czy nie) ale licz średnio 1500kr za miesiąc, na żywność wydaje malo, bo regularnie podróżuje do Polski ale kiedyś policzylem, że bez alkoholu wyszło mi gdzieś z 4000kr za miesiąc. Fryzjer conajmniej 300kr, bramki na drogach teraz podnieśli ceny i kosztuje chyba z 60kr jedna bramka. Tak w skrócie ( ͡º ͜ʖ͡