Wpis z mikrobloga

Siemka modelarskie świry

Postanowiłem, po obejrzeniu kilkunastu filmów na yt, że spróbuje sił w nowym hobby i zamówiłem sobie model samochodu oraz akcesoria do jego składania. Jednakże najbardziej przeraża mnie ilość farb i sprejów potrzebnych do złożenia jednego modelu ( ͡° ʖ̯ ͡°) w związku z tym pytania:
- na początku nie chciałbym używać aeografu, bo to kolejny spory wydatek, jest jakaś alternatywa dla farb tamiya w spreju?
- podobnie jak wyżej, czy dla farb x i xf są tańsze alternatywy? wiem, że te ~10zł za sztukę to nie jest niby dużo, ale pomnożyć x10 czy ile i zrobi się kwota
- czy do farb x i xf jest potrzebne coś więcej niż zestaw odpowiednich pędzli i paletka?
#modelarstwo
Pobierz TymRazemNieBedeBordo - Siemka modelarskie świry

Postanowiłem, po obejrzeniu kilkun...
źródło: comment_1673448687PX2nesanrQsmsXTPq6QLfC.jpg
  • 13
@TymRazemNieBedeBordo: Kilka porad z mojej strony:

1. Do malowania karoserii kup spray. Nie pożałujesz. Maluje się całą powierzchnię kilkoma pociągnięciami, a nie dmuchaniem aero przez pół godziny. O pędzlach zapomnij. Efekt końcowy Cię zrazi do dalszej zabawy z modelarstwem. Jak już pójdziesz w tą stronę, pomyśl jeszcze o podkładzie w sprayu. Dużo nie kosztuje a daje bardzo dobry efekt w trakcie pracy i po końcowym malowaniu (zerknij na YT).
2. Do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Djinn: dziękuję bardzo za protipy, jutro postaram się odnieść szerzej, bo i tak ostatnia godzinę gdzie powinienem spać spędziłem na dobieraniu kolorów właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem podkład, czarną farbę, docelowy kolor oraz przezroczysty lakier w spreju właśnie na większe powierzchnie i kilka mniejszych farbek detali i więcej akcesoriów. Zobaczymy co wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) żałuję że pojemniczków na farby i
@TymRazemNieBedeBordo: Skoro wybrałeś sobie auto na dzień dobry to zapewne będzie lakier na karoserii błyszczący. Podkład też daj błyszczący(gloss), a najlepiej jeszcze kup pastę tamiya compound finish i ten podkład wypoleruj(w zakamarkach pomoże Ci miękka szoteczka) i na taką bazę lakier docelowy. Oczywiście powinieneś kłaść to aero, więc czeka Cię zakup takowego plus kompresor (nie są to tanie rzeczy, no chyba, że chińczyki). Protip: Allegro Pay( ͡° ͜ʖ ͡
@TymRazemNieBedeBordo są modele takie jak np. 911 porsche lub 206 peugeot WRC od Tamiya gdzie karoseria jest w kolorze docelowym i po nałożeniu kalkomani malujesz tylko bezbarwnym lakierem. Ja tak składałem swoje pierwsze samochody, że nie kupowałem farb tylko do detali jak kierunkowskazy czy lampy, ale tak jak koledzy wyżej Ci piszą, tego i tak chcąc nie chcąc będzie Ci przybywać i będziesz zaskoczony ze możesz wykorzystywać farby z modeli które dawno