Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps5 #playstation #upc

cześć mirki, czy ma ktoś z was problem z łączeniem się PS5 z routerem z UPC Gigabox connect (ten biały dodawany z telewizją 4K)? Czy po kablu czy po wifi, otrzymuje SSID (przy wifi) ale przy "Połączenie internetowe" w ustawieniach sieci na PS jest niepowodzenie, co więcej wtedy wywala neta w całym mieszkaniu, wiem bo np streamy się zatrzymują. Do innych routerów czy hotspotów konsola łączy się bez problemu, nawet jak z tel robię udostępnianie wifi i konsola łączy się bez problemu. Dzwoniłem do UPC ale oczywiście po ich stronie nie widzą żadnego problemu. Macie jakiś pomysł?
  • 22
@alvaros: Podłącz kompa albo lapsa po kablu ijak będzie ok to znaczy że router działa dobrze i coś po stronie PS nie trybi, ewentualnie sprawdź na innym kablu
@rob3raht: po kablu to samo. Tak zrobiłem filtrowanie po MAC, dla konsoli zablokowałem 2,4Ghz żeby tylko łączyła się po 5Ghz ale to nic nie dało. Tzn przez pewien czas działało normalnie ale to pewnie wynikało z tego że coś UPC po moim telefonie zmieniało w configu albo coś w tym stylu bo nie dostałem konkretnej odpowiedzi co zmienili. Ale już od kilku dni problem wrócił
@alvaros: no siema, myślałem, że ja mam taki problem tylko XD Przy uruchomieniu konsoli nie mogę nic na niej robić przez kilka chwil, bo wywala internet i czasami muszę ją zresetować, żeby się połączyła. Nie wiem ile tu jest winy UPC, a ile samego PS5, bo Xbox łączy się do internetu od początku.
@alvaros: Mam to samo, muszę co jakiś czas resetować router. Faktycznie problem z tym routerem ma tylko PS5, ale tylko z tym routerem, na innych ten problem się nie pojawia(innych niż UPC). Jak uda Ci się znaleźć rozwiązanie to daj znać.
@Azurusek napisałem w pierwszym poście że sytuacja jest tożsama dla połączenia po kablu i po WiFi, więc co do WiFi możesz mieć rację (wykrywa moze ze dwie inne sieci poza moja) ale przy kablu to nie ma znacznia. Zrobiłem filtrowanie po macu, żeby konsola łączyła się tylko po 5ghz. BTW można na konsoli to ustawić żeby z daną siecią łączyła się po danym paśmie.
@alvaros: Uwierz że pracownik jakiejkolwiek sieci jest w stanie sprawdzić jakie masz sieci dookoła i ile ich jest. Nie da się tego sprawdzić z panelu routera, tylko z odpowiednich narzędzi dostępnych u operatora.
@ebson: na stałe niestety nie udało się problemu rozwiązać. Jedynie ustawienie na sztywno IP adresu konsoli oraz ustawienie serwerów DNS tych podanych kilka wiadomości wyżej sprawiło że ten problem występuje raz na tydzień może rzadziej. Jak już wyskoczy że nie może połączyć się z internetem wtedy zmieniam rozmiar MTU z auto na 1500 (auto to 1500), 1450 nie wiem czy to właśnie to pomaga czy zbieg okoliczności ale działa. ale chyba