Wpis z mikrobloga

Nie mogę już się doczekać sezonu w wykonaniu pseudozespołów jak Haas, Alpha Tauri oraz Williams, który ze swoją wielkością kojarzy się tylko przez nazwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie ciekawe, że wystarczyło się cofnąć do czasów Berniego, to małe zespoły od razu zaczęłyby piszczeć i wysyłać skargi do KE XD

Dobrze, że CA wygasa po 2025 - IMO zespoły i LM tupią nóżkami, ale docelowo są i tak na przegranym miejscu.
#f1 #bekazpodludzi
WieszakKrzak - Nie mogę już się doczekać sezonu w wykonaniu pseudozespołów jak Haas, ...

źródło: comment_1673431515JAtIat9BCAm2TXlVpD5z4N.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
Dobrze, że CA wygasa po 2025 - IMO zespoły i LM tupią nóżkami, ale docelowo są i tak na przegranym miejscu.


@WieszakKrzak: No nie wiem. Liberty i F1 są większe niż FIA i mają prawa do transmisji zawodów tej serii. Ostatecznie jak FIA będzie im robiła bardzo pod górkę to realne jest wyłamanie się zespołów z tego układu i zorganizowanie serii na własną rękę, ze wszystkimi cyrkami, sprintami i innymi
  • Odpowiedz
@JC97: F1 nadal jest własnością FIA. LM posiada jedynie prawa komercyjne. I tutaj uwaga bo posiada to za wielkie słowo, bo bardziej je dzierżawi. Bernie w 2000 roku wydzierżawił te prawa na 99 lat i LM przejęła od niego tę umowę w 2017 roku.

Szczegóły tej umowy nigdy nie zostały podane publicznie do wiadomości ale podobno FIA zastrzegła sobie prawo do wypowiedzenia umowy dzierżawcy, jeżeli ten będzie działał na szkodę
  • Odpowiedz
@tumialemdaclogin: Tak, sama F1 jest własnością FIA i jeśli Liberty i zespoły sobie pójdą to nadal mogą organizować wyścigi o te mistrzostwa, natomiast bez praw komercyjnych taka seria nie ma racji bytu. I tu wszystko rozchodzi się o to, o czym napisałeś - jeśli w tej umowie jest jakaś klauzula, która daje FIA pole manewru to ok, mają jakąś kartę przetargową, natomiast mam co do tego wątpliwości, wiedząc o tym
  • Odpowiedz