Wpis z mikrobloga

@vegetassj1 Czyli pewnie odbiór osobisty niemożliwy.
@niech_ktos Nie twierdzę, że liczę na zakup takiego telefonu w tej cenie. Poczytaj wczesniejsze posty - szukam telefonu za 3k, ale żona zapytała gdzie jest kruczek, skoro ta oferta jest tak tania i stąd moje pytanie, jak może wyglądać taki przekręt.
@Westfield: ja kupiłem właśnie tego ajfona 12 rok temu za 3k w stanie jak nowy i do dzisiaj służy bez jakichkolwiek problemów. więc w tej cenie i niższej na pewno coś znajdziesz. ale nie na facebook tylko olx i od sprzedawcy ktory ma ocene "Rewelacyjna"
@Westfield: Odbiór osobisty tez może byc oszustwem, oglądałem ostatnio na yt jak Gosc sprzedawał zafoliowanego IP, a w środku była tylko obudowa telefonu bez bebechów. Telefon wyglądał po prostu na rozładowany.
@Westfield: jak szukasz cos taniej to tylko ebay/amazon. Ostatnie dwa miesiace przegladalem oferty w legitnych sklepach z ip13. Od polowy listopada w polsce nie bylo taniej niz ip13 za 4150zl, przedwczoraj na pepperze byl ip14 za 3950 z ebaya i ip13 mini za 3200 z amazonu.
To z twojego screena to na 99% zablokowany albo tak jak ktos wyzej pisal podrobka. Tez przegladalem olx, fb, allegro, ale stwierdzilem, ze jak mam
Biorę pod uwagę tylko odbiór osobisty, ale jak mniemam w takich wypadkach tylko wysyłka. No i konto podejrzanie świeże - 2022 rok. To też często zwiastuje szwindel.


@Westfield: na olx szwindel polega na tym ze konto jest paruletnie, oprocz tego dodany jedno lub dwa ogloszenia z jakimis #!$%@?, cena tez jest atrakcyjna ale nie az tak (taniej o 100 niz inne rynkowe)- czyli nie jest to oczywisty przekret, ale tylko platnosc
@forest23: W skladakach na pewno, w podrobkach nie wiem. Dziewczyna kiedys swojego iphona oddala do wymiany ekranu (nieautoryzowany serwis) i jej wsadzili chinski odpowiednik. Dowiedziala sie dopiero jak jej ten szmelc po krotkim czasie padl i poszla do innego serwisu. I tak moze byc ze wszystkim w sumie, bateria itp. Podejrzewam ze da sie z kosztami zejsc na takim telefonie konkretnie, a oryginalne czesci jeszcze sprzedac z zarobkiem.