Wpis z mikrobloga

Górskie świry, w lato planuje zdobyć Rysy pierwszy raz. Doświadczenie w lazeniu jakieś jest, Świnica zdobyta (od zawratu) pare innych mniej wymagających szczytów też się uzbierało. W planach mam ruszyć z MO ok. 6 może nawet 7. Tu pytanie, dobra to będzie godzina żeby nie ugrzęznąć w korku?(na powrocie na 100%, ale czy na wejściu nie będzie kolejek). Drugie pytanko, czy ten szlak mnie czymś nowym zaskoczy, patrząc np. na zawrat to mam wrażenie, że poziom trudności już raczej najwyższy był z możliwych w Tatrach (nie licząc orlej)
#zakopane #rysy #gory
  • 8
@willyfog: najważniejsze dobrze wyspać się przed wyjściem więc 6,7 jak najbardziej. Korki nie są niczym złym, zawsze można podziwiać widoki, odpocząć czy zamienić z kimś parę słów. Na Rysy zdecydowanie więcej łańcuchów niż na Świnicy co może być ułatwieniem. Moja córka lat 14 pierwszy raz w Tatrach: Kościelec i Świnica jednego dnia, następna wyprawa Rysy od polskiej strony. Więc wszystko siedzi w głowie. Dobrze pamiętać, że nawet latem czasem potrzebne są
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@willyfog: z Morskiego Oka polecam w okolicach godziny 4, a jedynie na powrocie spotkasz już korek. Dobrym pomysłem byłoby zejść na stronę słowacką, ludzi tam będzie też sporo ale szlak już inny, szerszy miejscami. Toni poniżej schroniska na mijance możesz chwilę ugrząść.
Szlak w sumie nie jest trudny, jest napewno wymagający kondycyjnie. Jest za to niebezpieczny, z tego względu, że jak się przykorkuje na łańcuchach to można od kogoś wyżej kamieniem
@willyfog w zeszłym roku ruszaliśmy jakoś koło 7 z MO i miejscami w górnych partiach lubiło się zakorkować jak były jakieś wąskie gardła. Pamiętam, że już pod sam koniec prawie jest taki jeden moment gdzie się dość długo czeka, bo jak już ludzie zaczną schodzić to nie chcą przestać (albo na odwrót - jak zaczną wchodzić to nie chcą przestać) :p więc albo jedni, albo drudzy czekają. Dlatego jeżeli planujesz spać w