Wpis z mikrobloga

Napierała nie jest liberałem, niby jak ma nim być gdy gada, że "Demokracja, to są rządy debili. Przeciętny polityk, jest mądrzejszy, dużo bardziej moralny, dużo bardziej prawy i rozsądny, wliczając w to prof. Krystynę Pawłowicz. Na szczęście politycy trzymają ten motłoch za kark. " I jeszcze twierdzi, że wielkość państwa nie ma żadnego znaczenia, tak jakby państwo nie mogło samo z siebie przejmować części zadań społecznych w ten sposób doprowadzając do zniwelowania wolności. Doktor to bardziej XIX lub bardziej XVIII pseudo liberał dla którego wolność to jest wtedy kiedy rządzi dobry król i działa administracja jak za ludwika XVI, nawet nie wiem jak nazwać ten pogląd to coś na kształt połączenia zamordyzmu prawicy i części marksizmu czy coś.
#napierala
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@3245RR: Powierzchnia państwa nie ma znaczenia jeżeli mówi o Holandii - 41 534 km2. Powierzchnia państwa ma znaczenie gdy mówi o Szwajcarii - 41 235 km2 i jest to wtedy "małe alpejskie państewko" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w ogóle ostatnio jest taka kopalnia cytatów u nhaba, nawet w którymś z wczorajszych filmów wspominał coś o rozmowie z Korwinem, że ten go wtedy niby prowokował ale on pozostał chłodny i celnie go wypunktował xD

! czy jakoś tak, nie chce mi się przewijać jego godzinnych livów bo nie mam ochoty ale jak ktoś chce to może wrzucić to złoto
  • Odpowiedz
I jeszcze twierdzi, że wielkość państwa nie ma żadnego znaczenia, tak jakby państwo nie mogło samo z siebie przejmować części zadań społecznych w ten sposób doprowadzając do zniwelowania wolności.


@3245RR: No przerost instytucji państwa jest problemem wbrew panu nhab.

Napierała nie jest liberałem, niby jak ma nim być gdy gada, że "Demokracja, to są rządy debili.


@3245RR: A liberał musi być demokratą?
  • Odpowiedz
@bkce: Rzeczywiście to powiedział. Właśnie nabrałem do Napierały nieco sympatii. Politycy są bardzo wygodnymi chłopcami do bicia, na których można zwalać wszelkie złe aspekty funkcjonowania państwa i nie tylko. Prawda jest taka, że najgłupsze decyzje i działania polityków wynikają nie z ich głupoty, a z głupoty elektoratu który takich decyzji i działań oczekuje.
  • Odpowiedz