Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i - w szczególności - Mirabelki ;)
Szukam pomysłu na zdalna #praca dla ok 40-letniej kobiety - ukończone studia filologiczne, ale język nie używany od tego czasu, obecnie pracuje w handlu (nazwijmy to eufemistycznie - na pierwszej linii ;) ). Szukam kierunku rozwojowego (ale niekoniecznie programowanie ;) ), z niskim progiem wejścia - wiadomo, ze najpierw jakieś umiejętności musi zdobyć, dlatego nie szukam samej pracy a pomysłu na takową, żeby wdrożyc naukę. Wiem o prowadzeniu np. strona na fb i innych socialach, ale poniewaz nie umiem ocenić umiejetnosci i talentu w tym kierunku, szukam rzeczy bardziej przyziemnych a równie potrzebnych (jakies zdalne asystentki - ale tu nie wiem czego sie wymaga).

Słowo wyjasnienia - zdalnie, gdyż dzięki temu może szukac pracy w całej Polsce, o wyjeździe z domu nie ma mowy (rodzina, kredyty itp). #szukampracy #damprace
  • 12
@TenToTamTaki czasem tak, czasem nie, odpowiem ulubionym: to zależy. Mam kilku znajomych którzy poszli do korpo na service desk, nie umiejąc nawet zainstalować windowsa, ale wyrobili się i jakoś udało im się poawansowac.

Dużo zależy od motywacji do nauki i umiejętności przyswajania technicznej wiedzy, wydaje mi się że to jeden z fajniejszych kierunków startu w stronę IT, szczególnie dla osób znających jakiś obcy język (a jeżeli nie jest to angielski tylko inny