Wpis z mikrobloga

Pytanie do motoryzacyjnych ekspertów. Znajomy miał wczoraj wypadek, wystrzeliło wszystkie poduszki, wszystkie ładnie napompowane. Znajomy po wypadku mówił, że poduszka z kierownicy nie wystrzeliła, bo uderzył głową w kierownice. Poszedłem sprawdzić i widziałem, że faktycznie, poduszka wystrzeliła, ale jako jedyna ze wszystkich była flakiem, pozostałe były ciągle napompowane. Ma ktoś jakąś teorię, jak to możliwe? Co się mogło stać?

#samochody #bezpieczenstwo #wypadek
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@AlKaczone: prawidłowo wystrzelona poduszka ma być flakiem po zadziałaniu. Tam jest otwór przez który schodzi ciśnienie przed i w trakcie uderzenia głową. Inaczej głowa by spotkała twardy balon
@AlKaczone: Buahaha, powiedz że miał wypadek, dostał kopa w głowę i teraz gada jak potłuczony xD Pewnie wydawało mu się, że amortyzacja poduszki wygląda jak przy poduszke w łóżku że jest miękka i miła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby walnął głową kierownicę to by była krew na niej, a na pewno on miałby rozwaloną skórę na twarzy. Jeśli nie ma, a jedyne co teraz czuje to napięcie/ból
@AlKaczone: Znajomy jak wylądował twarzą w poduszce, to też mówił że uczucie jakby zarył o deskę i w pierwszej chwili się zastanawiał czy poduszki wgl. zadziałały.
bo uderzył głową w kierownice


@AlKaczone: To jest dość typowe wrażenie osoby której głowa została wyhamowana przez poduszkę.
To jest jednak dość duże przeciążenie, a wyobrażenie o miękkiej "podusi" bierze się z oglądania filmów w zwolnionym tempie :)

Gdyby nie poduszka i znajomy by faktycznie walnął głową w kierownicę, to pewnie by na OIOM leżał i nic nie mówił
@hellfirehe: @AlKaczone: Swoją drogą, przy mojej kolizji przy której uderzyłem w bok innego auta i pojechałem dalej to pamiętam, że samo uderzenie nic mnie nie bolało i po zatrzymaniu od razu wychodziłem przeklinając głośno ;)
wystrzeliło wszystkie poduszki


@AlKaczone: wszystkie dwie czy #!$%@?ł w betonowy przepust na pełnej piździe? bo ogólnie to raczej strzelają tylko te poduszki które sterownik uzna że powinny się odpalić w danym momencie, a jak jeszcze domniemuje po zapiętych pasach kto gdzie siedzi to jak jest sam kierowca to np. nie wywala poduszek z prawej strony, bo i po co
@AlKaczone: a to jak w piątkę jechali to nie dziwne że jaśki poszły wszystkie z dymem
a ogólnie z takich ciekawostek to ból karku mija na następny dzień a drapanie w gardle po dwóch dniach, jakby go łeb bolał dalej do jutra na przykład to niech się przejdzie na pogotowie czy coś