Wpis z mikrobloga

Jestem w stanie jakiś czas pracować 100% zdalnie. Ponoć ma być dyrektywa, która przewiduje 24 dni pracy zdalnej w roku na wniosek. I co? I gówno.

Mam PC stacjonarny. Kiedyś mogłem przez VPN połączyć się przez RDS z pracą z prywatnego laptopa. Chodziło to strasznie ale chodziło a teraz? A teraz nic.

I zgłosiłem ostatnio, że jestem chory i popracowałbym zdalnie ale nie mam jak. Przywieźli mi PC pod dom ale to była też udręka te kable, to wszystko. No i po tej akcji zgłosiłem, że chcę laptopa. Dostane ale jestem nr. 7 w kolejce a tempo kupowania laptopów to 1-2 szt/rok. XD XD XD XD

I żeby to była biedna firma. Ale serio robimy dobrą kasę i laptop to jest jakaś śmieszna kasa dla firmy. A dowiedziałem się, że mam dostać laptopa po gościu z finansowego, który ma go po szefowej xD Takiego 5 letniego lapka z trzeciej ręki XD

Pewne rzeczy to jednak mentalność ludzka.

#oswiadczenie #pracbaza #informatyka #komputery #zalesie #boldupy
  • 7
@ChickenDriver: Ale to ty dzwonisz.
PS. Znaczy że co, wyłączyli możliwość wbijania do VPN z prywatnych kompów? Ja mam lapka i swoją stacjonarkę i na zdalnej na swojej robię bo wygodniej - 2 monitory, wirtualka z linuchem, sama wygoda.
Bo jeśli nie przyblokowali korzystania z prywatnego kompa to co Ci niby zmieni to że lapka dostaniesz? xD
Przecież na swoim kompie jak firma jest normalna powinieneś móc zainstalować klienta VPN którego
@BzykN7: No nie. Była taka opcja ale ze względów bezpieczeństwa została wyłączona. Nie połączysz się ze sprzętu nie będącego w domenie i kropka.

Jak dostanę laptopa to będzie on w domenie i będę mógł się połączyć do naszego serwera. Ot co.
@BzykN7: Nie trzeba naszych klientów wpinać. Produkujemy namacalne towary działające w świecie offline. A rotacji na biurach jest praktycznie 0, więc dodanie jednego usera na rok to nie jest straszna sprawa. Mocno stawiają na bezpieczeństwo.