Wpis z mikrobloga

Od premiery ostatnich nowych Radeonów czyli od grudnia poluję na jakieś promo na modele 7900 XT lub 7900 XTX. Wiadomo, okres jest trudny, kryzys się rozpędza a ceny kart graficznych poleciały w kosmos.

No i tak wzięły mnie rozterki ostatnio jako zatwardziałego PCtowca, czy granie na PC ma jeszcze w ogóle sens i czy nie lepiej w tej cenie kupić sobie konsolę, bo jak do ceny karty dorzucę jeszcze upgrade PC (bo mój obecny będzie mocno ograniczał kartę) to zamknę się w kwocie 10k+ PLN a konsola to wydatek 2.5k+

Jakie macie przemyślenia? Odrazu dodam, że nie gram w e-sporty więc myszkę bez problemu zamienię na pada a przed porzuceniem PC trzyma mnie w zasadzie tylko duża biblioteka gier na steam i innych.

#pcmasterrace #komputery
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kot_w_krawacie: no generalnie ciężko się nie zgodzić w kwestii opłacalności konsol. Jak nie przeszkadza ci brak stricte pc'towych produkcji i granie na padzie, to te 7k różnicy w cenie to spory zapas gier.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kot_w_krawacie: Sam kiedyś miałem taki dylemat, ale finalnie mi wyszło że dla mnie konsola to uzupełnienie PC. Na konsoli nie zagrasz we wszystko, nie we wszystkim pad jest lepszy/wygodniejszy( zależnie od preferencji). Co do cen...to tak #!$%@?ło ich do reszty xD Zawsze możesz spróbować dorwać starszą generacje np. 30xx lub używki.
Sam musisz sobie wykalkulować czy ci się opłaca odstawić PC, a jeśli na konsoli jest wszystko w co grasz to
@kot_w_krawacie: Oczywiście, że granie na PC ma sens, ale jeżeli muszą to być takie kwoty to zamianę na konsolę można wziąć pod uwagę. Na pewno nie powinno się mieć sentymentu do bibliotek steam i podobnych. Ewentualnie na pc jakiś kompromis rozdziałki/fpsów.
@kot_w_krawacie: To zależy od osobistych preferencji. Z mojego punktu widzenia: nie mam TV, lubię grać na KB+M, komputer poza graniem służyłby mi do innych rzeczy poza graniem i nie interesują mnie konsolowe exclusivy. Dla mnie osobiście sensowniesze jest kupienie PC. ¯\_(ツ)_/¯
@kot_w_krawacie: co to za bzdury z pytaniem czy granie ma sens a napalasz sie na karte ktora kosztuje tyle co tanszy komputer albo dwie konsole.
@Zeugma: no tak bo nie mozesz miec tanszego lub starszego komputera i konsoli, do tego czesc gier da sie grac na klwiaturze tak jak na pcecie przeciez masz obsluge pada. co to za problem swoja droga podlaczyc konsole do monitora.
@kot_w_krawacie: PC wg. mnie lepiej wybierać, jeśli chce się grać w opcjach niedostępnych na konsolach jak granie na ultrawide, 120fps, ray tracing itp. W każdym innym przypadku pc wypada gorzej od konsol, szczególnie przy tak chorych cenach podzespołów.