Wpis z mikrobloga

@JIDF: ziomek z pracy ma kumpla, który zatrudniał Ukraińców. Jeden z jego pracowników mieszka pod Lwowem i jest podobno to samo. Chłopaki w wieku koło 30 lat boją się wychodzić z domu, bo jak wyjdziesz na ulicę to podjeżdżają i siłą cię biorą.
Dalej będą ludzie którzy twierdzą, że ukrainna ma więcej chętnych niż broni ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mobilizacja - Odessa.


@JIDF: To podstawieni aktorzy a to wszystko dzieje się w Moskwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znalazłem na ruskim telegramie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JIDF: Aha, więc wszystko się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawa zamknięta ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lycaon_pictus: No ok, ale jaki tu kontekst jest Ci potrzebny? takich filmów krązy sporo po sieci, jak np. policja z wojskiem robią łapankę w klubach. Czego oczekujesz? ze ktos ma opisać sytuację i powołać się na źródła w wojsku, które potwierdzą, ze faktycznie robimy łapanki na ulicy, bo brakuje nam bagnetów na froncie? to jest jakaś troszeczkę chora bańka informacyjna, w której złe/negatywne informację odnośnie Ukrainy całkowicie bagatelizujemy i wyszukujemy usprawiedliwienia
@lycaon_pictus: zapewne jak są nagrania pijanego mobika gdzieś za Uralem, to źródło już nie jest potrzebne xD sory, ale jakiego oczekujesz źródła od nagrania ukratkiem z samochodu? dla Ciebie jedynym sceptycyzmem było to, ze pojawiło się na rosyjskim tegramie, reszta to wodolejstwo o źródłach i kontekście.
@gangsteris: Ja przyjmuję dane rzeczy do wiadomości dopiero jak mówi o nich OSW, Strzyżewski, Kozubal czy ktoś inny godny zaufania. Ja jestem mocno sceptyczny również wobec podawanych powszechnie ilości strat rosyjskich, bo choćby onyx opisuje bardzo dokładnie, a instytucje międzynarodowe dają znacznie mniejsze liczby dotyczące ilości zabitych osób. To raz. Dwa:

zapewne jak są nagrania pijanego mobika gdzieś za Uralem, to źródło już nie jest potrzebne xD sory, ale jakiego oczekujesz
@lycaon_pictus: To moze inaczej, to nagranie jest fejkiem? oszczędzimy sobie przynajmniej dalszej dyskusji.

Słuchaj, cały czas mówimy o nagraniu z łapanki, a Ty przypisujesz do tego ideologie o źródłach i kontekście. Co ma piernik do wiatraka? Kto ma Ci to nagranie potwierdzić? Załużny?

Ośmieszyłeś to nagranie tylko dlatego, ze pojawiło się na RUS telegramie. Ot cała filozofia doboru kontekstu i źródła tego nagrania.