Wpis z mikrobloga

@megoff:

Jeżeli masz zamiar się nauczy rysować, to mam kilka pro tipów, bo sam też tak zaczynałem (ale daleko jeszcze nie zaszedłem). Ogólnie Dużo Dużo DUŻO rysować. I to zawsze powtarzają. Nie mówią jednak że oprócz tego musi być ROZUMIENIE co się rysuje. W tej chwili bardzo mocno się opierasz na tym co widzisz w "głowie" a nie co masz przed sobą.

1. Na sam początek, pierwsze kroki to powinno być nauczenie się widzieć i rysować form w przestrzeni. W twoim przypadku jeszcze przydała się lektura "Drawing on the right side of the brain"( a raczej OMIŃ wszystko co pisze i RÓB TYLKO ĆWICZENIA). Obczaj zwłaszcza ćwiczenie przerysowania do góry nogami mężczyzny siedzącego na krześle. Te ćwiczenia mają wyrobić zwyczaj rysowania obrazu który znajduje się w rzeczywistości, a nie tego jakie masz wyobrażenie na temat
  • Odpowiedz
@KonsolowyWyjadacz: będę wrzucała pod tag, więc możesz czasem zaglądać

@ossj: nie, po prostu inaczej nie umiem :)

@Pavvl0: dzięki za rady, generalnie nie wiązałam z tym pomysłem takiego mocnego zaangażowania, natomiast postaram się przynajmniej przejrzeć polecane przez Ciebie pozycje. Czasami rysuję np twarze do góry nogami, a potem się dziwię jak źle to wychodzi, prze czym robiłam to bardziej dla zabawy, nie sądziłam że może w
  • Odpowiedz