Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia

Nie polecam Warty jako ubezpieczyciela. Już półtora roku próbuję im zakomunikować że ubezpieczyłem auto którego nie jestem właścicielem i chcę wypowiedzieć tę umowę. I wiecie co oni mówią po tym czasie? Ze złożenie przeze mnie wypieczenia umowy (dwukrotne!) przez ich stronę internetową jest nieważne ponieważ... nie napisałem dokumentu na kartce i nie dołączyłem go do wiadomości. 800 parę złotych mam zapłacić bo wymagają czegoś o co nie proszą. Nie polecam ich ze względu na fatalną obsługę klienta, nastawioną na zysk a nie na pomoc ludziom.

Wypowiem u nich pozostałe dwie umowy i jak ktoś kto ma ubezpieczenie u nich mnie stuknie to będę wzywał policję bo potem mogą być problemy z ubezpieczeniem.
  • 13
Już półtora roku próbuję im zakomunikować że ubezpieczyłem auto którego nie jestem właścicielem i chcę wypowiedzieć tę umowę.


@aarahon: tadaaaaam, tak się kończy zawieranie OC ppm na rzecz osób trzecich nie będąc posiadaczem pojazdu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Ze złożenie przeze mnie wypieczenia umowy (dwukrotne!) przez ich stronę internetową jest nieważne ponieważ... nie napisałem dokumentu na kartce i nie dołączyłem go do wiadomości


@aarahon: no i słusznie, wypowiedzenie jest skuteczne gdy jest na piśmie i reguluje to prawo ustanowione przez sejm a nie widzimisię warty
@Jestem_Tutaj: wszystko się rozchodzi o to że ja chciałem go kupić i dlatego go ubezpieczyłem, niestety wyszło że ma wiele wad o których nie poinformował mnie właściciel i koniec końców zwrócił mi pieniądze, za OC też. Miał ogarnąć to ale wyszło że chyba nie ogarnął.

no i słusznie


@Jestem_Tutaj: dlatego też przestrzegam przez tym, z nimi trzeba mieć wszystko na papierze.
@aarahon:
Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.

pytanie brzmi: czy byłeś posiadaczem pojazdu podczas składania wypowiedzenia?
@aarahon: = nigdy nie powinieneś być stroną umowy ubezpieczenia, a jeśli występowałeś na polisie w roli ubezpieczającego nie będąc posiadaczem pojazdu, to było to błędne działanie
skontaktuj się z posiadaczem pojazdu aby złożył wypowiedzenie
@aarahon: Niestety, niezależnie czy było czy nie, prawo stoi po stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Forma wypowiedzenia umowy OC jest określona w ustawie od wielu lat. I nie jestem w stanie uwierzyć w to, że jeśli dzwoniłeś na infolinię Warty złożyć wypowiedzenie to Ci nie powiedzieli, że będzie nieskuteczne
I nie jestem w stanie uwierzyć w to, że jeśli dzwoniłeś na infolinię Warty złożyć wypowiedzenie to Ci nie powiedzieli, że będzie nieskuteczne


@jadalny_kasztan: no właśnie tak było. I podczas kontaktu z infolinią i podczas kontaktu mailowego. Żebym olewał sprawę to rozumiem, ja im na każdy list odpowiadałem ciągle to samo, wskazywałem kiedy zgłaszałem wypowiedzenie i tak dalej. Straszny błąd zrobiłem że nie oddałem tego mojemu agentowi od razu. Dlatego nie