Wpis z mikrobloga

Pracuję z Ukraińcami i usłyszałem bardzo ciekawe info
Otóż tradycyjnie Ukraińcy świętują Boże Narodzenie 6 stycznia, tak jak Rosjanie, ale w tym roku wiele ludzi się przerzuca na 24 grudnia. W Ukraińskiej aplikacji na telefon gdzie mają dostęp do dokumentów (coś jak nasz mObywatel) przeprowadzono głosowanie jak chcą świętować w tym roku, ponad 60% powiedziało, że w tym roku przestawia się na 24 grudnia, jakieś 20% powiedziało, że w tym roku im się nie uda ale w przyszłym się przestawią a tylko 20% odpowiedziało, że nie chcą się przestawiać (podobno częściowo przez starszych członków rodziny albo przez kościól który nie chce organizować świątecznej mszy 24 grudnia). "Chcemy się upodabniać do cywilizowanego świata i nie mieć nic wspólnego z Rosją", powiedziała znajoma.
#ukraina #wojna #swieta
  • 89
@TotalDisaster: u mnie nie było widać po nich podekscytowania związanego z obchodzeniem bożego narodzenia, nic na ten temat nie mówili, dopiero jak ktoś ich o to zapytał to mówili i raczej obchodzili 6 stycznia
@NakAru: A u nas właśnie było widać i większość obchodziła w grudniu. Jak to z ludźmi, pewnie zależy od wielu czynników. Też potrafię zrozumieć, że jak ktoś chce spędzić święta z rodziną a akurat jeden dziadek/wujek jest uparty to machną ręką i powiedzą że niech będzie ten styczeń.
Też podobne głosy słyszałem i dlatego ruskie dzikusy tak nasiliły ludobójstwo w okresie "naszych" świąt.


@Grzesiok: przecież to ty pierwszy wyjechałeś z banderą. Możesz mnie wyzywać od ruskich psów, ile tylko chcesz, tylko przyznajesz, że nie masz żadnych argumentów. Siedzisz pewnie na ukrainie i zrobisz co tylko możesz, żeby zakłamywać rzeczywistość, ale sympatii to wam nie przynosi w Polsce.