Wpis z mikrobloga

@inshallah: potężny dostawca 10 niskich nowych podatków, które Polacy uwielbiają rozbraja całą strzelnice żeby móc zrobić sobie propagandowe zdjęcia jak Niedzielski w tymczasowym szpitalu (pralni kasy) z manekinami
  • Odpowiedz
@ArtBrut: W ogóle co to za optyka? Kolimator x1 i powiększenie z przodu, tak że w razie czego da się patrzeć albo przez sam kolimator albo przez optykę z więszym powiększeniem? Wojsko dostaje w ogóle takie coś czy lata z mechanicznym celownikiem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lucider5: To optyka od firmy Vortex, celownik holograficzny UH-1 gen 2 i magnifier Micro3X. Magnifier to fajna rzecz, bo działa na odchylanym na bok (lub do dołu jak w produktach Unity) zawiasie. W razie strzelania na krótki dystans odchylasz magnifier i używasz samego celownika (przybliżenie 1x o ile dobrze kojarzę) a w przypadku strzelania na większe odległości "przeginasz" go spowrotem i masz łączne powiększenie 4x. W kwestii naszego wojska, wydaje mi
AnimalMotherPL0 - @Lucider5: To optyka od firmy Vortex, celownik holograficzny UH-1 g...

źródło: comment_1673338821NS929EfaqSgw8Jhq9QPYpj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnimalMotherPL0

Magnifier to fajna rzecz, bo działa na odchylanym na bok (lub do dołu jak w produktach Unity) zawiasie. W razie strzelania na krótki dystans odchylasz magnifier i używasz samego celownika (przybliżenie 1x o ile dobrze kojarzę) a w przypadku strzelania na większe odległości "przeginasz" go spowrotem i masz łączne powiększenie 4x.

O, to jak w battlefieldzie, mój ulubiony setup na większe mapy ( ͡º ͜ʖ͡º) serio
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lucider5: Yup, w BF4 można było użyć takiego połączenia i sprawdzało się świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się, że nie, ale trochę strzelam w ciemno, po prostu nie słyszałem o żadnym kontrakcie na optykę dla naszej armii
  • Odpowiedz
@AnimalMotherPL0: Agencja Uzbrojenia kupuje zestawy kolimator + powiększalnik dla wojska, jednak w ilościach na pewno sporo mniejszych niż Groty. Tu ogłoszenie z 27 października:

https://www.wojsko-polskie.pl/au/articles/aktualnosci/celowniki-holograficzne-dla-wojska-polskiego/

ok. 6 tys. celowników holograficznych HWS EXPS3, ponad 2 tys. lunet powiększających G-33


Trochę to mniej niż zapowiadane 100 tys. Grotów

https://www.wojsko-polskie.pl/au/articles/aktualnosci/kolejne-karabinki-msbs-grot-dla-wojska-polskiego/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ak-47-kalasznikov: optyka i ogólnie rzeczy od eotech są dosyć kosztowne, więc w sumie rozumiem skąd te niskie liczby. Z drugiej strony, pewnie dałoby się zwiększyć liczbę kupując tańsze celowniki. I ciekawi mnie kto w wojsku te exps + g33 dostaje, pewnie w dużej części idą do wotu
  • Odpowiedz