Wpis z mikrobloga

@ArtBrut: zapewne niewielkiej na początek żeby zobaczyć jak się sprawdzą i jak ogarną je Ukraińcy. A za x miesięcy po dostarczeniu będzie news "Wielka Brytania rozważa dostarczenie Ukrainie wielkiej liczby czołgów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dodwizo To jest wojna i nie powinno się patrzyć przez pryzmat logistyki. Nie zapomnij, że lepiej mieć 100 czołgów różnych typów, niż 20 czołgów jednego. Na dodatek Ukraina ma zaplecze w postaci Polski i sojuszników.
@Dodwizo Tutaj chodzi o technologie i kwestie propagandowe. Ja uważam, że jak pojadą jakieś Leopardy, to się skończy na unifikacji Polskiej armii w Abramsy i K2 ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Naturalne zajmie to ponad rok.
@Dodwizo Wygląda na to, że leopard 1 i 2 będą głównymi czołgami Ukrainy. Jak ta wojna potrwa jeszcze z rok, to Polska odda wszystko oprócz Abramsów i K2.
@Dodwizo Ja już pisałem. Rosja by to przedstawiała jako porażka NATO i dowód na pokonanie USA. To byłaby woda na młyn propagandy Kremla i przeciwników NATO. Wiem, że Abramsy już były palone, ale tutaj jest kompletnie inna sytuacja.