Wpis z mikrobloga

Ogólnie #!$%@?śmy jako ludzkość. Powinno być tak:

Rząd powinien wiedzieć jak najmniej o nas, bo jesteśmy zwykłymi obywatelami którzy mają wpisaną w DNA prywatność.
To obywatel powinien wiedzieć wszystko o rządzie i powinien mieć transparentność informacji o nim.

Jest na odwrót.

Media powinny z założenia dzielić się faktami.
A my na podstawie tych faktów, powinniśmy się dzielić z innymi naszymi opiniami.
Jest na odwrót więc musimy czytać/oglądać ich opinie na dany temat i próbować rozszyfrować czy to fakt czy opinia.

Z nauką jest podobnie, choć kocham ją niesamowicie i nadal w nią wierzę.

Ale internet dostał się do rąk głupców, statystyka zbyt łatwo może być zmanipulowana zaś fakty już nic nie znaczą, więc ciężko o masową świadomość czym tak naprawdę jest prawdziwa nauka czy chociaż metoda naukowa.

Uczę się olewać to wszystko i mieć po prostu to w dupie świat.

Mieć w dupie politykę, rządy, ludzi w swojej masie. Nie mieć w dupie ludzi indywidualnych czy sytuacji, ale masy już tak.

Byłem na skraju zdrowego rozsądku i #!$%@? jeśli chodzi o to jak skonstruowany jest ten świat i psychika ludzka, ale nauka zdrowego podejścia do każdego aspektu życia jest teraz dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy nad którymi będę się skupiać, czego i Wam życzę.

#rozkminy
Pobierz bkwas - Ogólnie #!$%@?śmy jako ludzkość. Powinno być tak:

Rząd powinien wiedzieć jak...
źródło: comment_1673252750H5beZNqJ9N48yfJjaAfy8W.jpg
  • 6
@bkwas: Myślę podobnie, Mirku.

nauka zdrowego podejścia do każdego aspektu życia jest teraz dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy nad którymi będę się skupiać, czego i Wam życzę


Otóż to... choć łatwo nie będzie ()
@sammler
@moll ej, przynajmniej nie jesteśmy sami w takich rozkminach, mi to daje dość duży komfort psychiczny, znajomi zresztą widzę mają podobnie.

Przykre jest tylko to, że zawsze chciałem być relatywnie swiadomą osobą jeśli chodzi o politykę żeby móc świadomie głosować, ale no #!$%@? nie da się przy tym ścieku xD
@bkwas: żeby państwo było przejrzyste to musi być małe (w sensie struktury, nie geografii). Żeby było małe, musi być złożone tylko z niezbędnych elementów (wojsko, policja, sądy, administracja). W związku z tym trzebaby zrezygnować z wszytskich "usług" i świadczeń socjalnych. To by wzburzyło ogromną część społeczeństwa.

Nasze państwo jest tak skonstruowane, że masa ludzi jest uzależniona od państwa w obecnym kształcie, co tworzy impas. Ludzie będą przeciwni redukcji instytucji państwa, bo