Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś negatywne skutki oddawania krwi?Chcialbym to zrobić ale pomimo tego ze boje się igieł to mam jeszcze jakieś obawy, np czy to prawda ze jak się oddaje krew to potem są problemy z ciśnieniem i trzeba „upuścić trochę krwi” #krwiodawstwo
  • 20
  • Odpowiedz
@Fiszermen: u mnie / nas/ negatywnym skutkiem okazało się być wzw typu C. Nie polecam. Kończy się śmiercią. A wcześniej kończy się upokorzeniem, typu pozbycie się zębów, dieta, i odpowiadanie na pytania debili.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fiszermen: nie, to co napisałeś to nieprawda i wielokrotnie było to dementowane. Jedyne negatywne skutki są takie, że niektórzy słabo się czują w dzień donacji, ale nie wszyscy, np. mi kompletnie nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fiszermen: mit z dupy. Za to jak idziesz oddawać krew, to nie idź sam za pierwszym razem. Jedni znoszą to lepiej, inni gorzej. Ja jestem wtedy blady jak trup. Za każdym razem jak chodziłem do sklepu czy coś, to ludzie pytali czy wszystko ze mną ok xD

Na pewno będziesz zmęczony i będziesz miał mega dobre spanie. Nie zdziw się jak zaśniesz na 12 godzin.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@teperkov: cały sprzęt używany do pobierania krwi jest jednorazowy i aktualnie nie używa się żadnych strzykawek, tylko jednorazowej igły zamontowanej na stałe na jednorazowym worku, który ma dodatkowy zaworek do pobrania krwi do badania, żeby wszystko było załatwione jednym wkłuciem. Współczuję z powodu mamy, ale jeśli została kiedyś zarażona WZW podczas oddawania krwi, to musiało to być dawno temu, bo teraz procedury są takie, że zarażenie czymkolwiek jest niemożliwe.
  • Odpowiedz
@Fiszermen: Dla mnie jedyne negatwne aspekty to duże osłabienie fizyczne w dniu oddania i dzień po, oraz brak darmowego parkingu dla krwiodawców.
Za dodanie krwii przysługują dwa dni wolnego na umowie o prace i naprawdę ważne aby odpocząć. Raz po oddaniu krwii pracowałem fizycznie i zasłabłem. Moja dziewczyna zasłabła po dodaniu krwii bo nie zjadła śniadania. Koleżanka zasłabła na spacerze po oddaniu krwi.
  • Odpowiedz
@Qraape:
Może znicz jej kupił. XD

@Fiszermen:
Śmiało oddawaj, nie ma żadnych efektów ubocznych od długotrwałego oddawania, to mit.
A tego frustrata wyżej nie słuchaj, chłopak go rzucił i odreagowuje w internecie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Fiszermen: po oddaniu możesz czuć się osłabiony ale to przechodzi po kilku godzinach (to kwestia bardzo indywidualna, sam nigdy nie czułem osłabienia)
ważne byś przyszedł przygotowany - trzeba zjeść lekkie (w sensie nie tłuste) śniadanie i wypić z pół litra płynów (niektórzy zalecają nawet 2l ale to już sam zobaczysz czy potrzebujesz)

gdy stosujesz się do zaleceń personelu to nie ma innych negatywnych skutków, zarówno krótko jak i długo falowych

nie
  • Odpowiedz
@Fiszermen: Podwyższone ciśnienie i konieczność oddawania w celach zdrowotnych to mit.

Tylko ciii, nie mów o tym nikomu bo my uzależnieni od czynienia dobra traktujemy to jako wymówkę żeby móc iść jeszcze raz ;)

Co do obaw, naprawdę donacja mniej boli od pobrania w laboratorium, a podczas rejestracji powiedz że to pierwsza wizyta i podziel sie obawami z pielęgniarkami.

Tylko uważaj żebyś na jakąś żartownisię nie trafił ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Fiszermen: oddałem ponad 25 litrów, a ciśnienie od zawsze mam w granicach 110/70 i jakoś nie chce rosnąć. A ostatnie 2 lata to bardzo sporadycznie oddawałem krew.
  • Odpowiedz