Wpis z mikrobloga

Szukam samochodu dla rodziców na 40 rocznice ślubu, a niestety moja wiedza o motoryzacji jest znikoma.
Budżet: nielimitowany, ale najlepiej zamknąć się w 1000000 zł netto.
Zależy mi na jak najbardziej autonomicznym samochodzie, ponieważ tato który głównie będzie prowadził jest po zawale i boję się, że kolejny trafi się podczas prowadzenia.
Jeśli chodzi o resztę wymogów to:
Głównie trasy krajówkami do 100 km, + czasami dłuższe do max 1000 km, więc odpada diesel.
Czasami jazda w terenie ( Mój stary to fanatyk wędkarstwa )
Dużo miejsca z tyłu ponieważ mają 3 psy rasy Dog Niemiecki.
Może być elektryk, ale najlepiej gdyby był to duży silnik spalinowy (Tato jest strasznym petrolheadem)
Auto musi być z salonu i musi być dostępne przed 27.08.2023 (Rodzice nigdy nigdy nie mieli auta młodszego, niż 12 lat, a ta data to data rocznicy)
Samochód musi być w miarę bezpieczny.

Na razie zastanawiałem się nad:
Teslą model X Plaid, ale okres oczekiwania to 2 lata
Mercedesem G, ale ten samochód jest zbyt mało autonomiczny

#szukamauta #motoryzacja #zakupauta #samochody
  • 24
  • Odpowiedz
a będzie ich stać na utrzymanie takiego auta żebyś im problemu tylko nie zrobił.


@atlantycki: jak ktoś kupuje nastoletnią klasę premium za 20k to można dywagować o takich rzeczach czy go stać na serwis czy nie, ale przy aucie za bańkę, na gwarancji, z salonu - to jest zwyczajnie obrażanie opa
  • Odpowiedz
@twojstarylgbtq: bez przesadyzmu, w 20km nawet w minusowej temp i starego diesla rozgrzejesz. Nie mówiąc o nowych gdzie masz cuda wianki jak jakieś odłączane pompy wody, zamykane automatyczne grille i pewnie wiele więcej. Rozumiem auto miałoby jeździć tylko po mieście po kilka minut no to wtedy nie.. ale tak?
śmiało kupować, poza mercedesem bez znaczenia czy diesel czy benzyna.
  • Odpowiedz