Wpis z mikrobloga

@kwiatosz @Momplicatedmonger: w łazience jednak chlapiesz, wylazisz mokrymi gurami. Do tego patrząc na odległości od stref mokrych nawet według polskich norm to u nas nie w każdej łazience powinna być pralka. Do tego pralki chyba* nie podłącza się do gniazdka bo nie ma wtyczki tylko goły kabel. Przychodzi elektryk i podłącza to do specjalnej puszki na sztywno (oczywiście z dedykowanym bezpiecznikiem).
@tigga pod gniazdo siłowe podłącza sie indukcję. Pralka i zmywarka jest normalnie do gniazda. Pralka zawsze jest lekko odsunięta od ściany (przed odpływ i dojście wody), więc jesli gniazdo jest bezpośrednio za pralką to nie bedzie kontaktu z wodą ( )
@jmuhha tak, ogólny standard mieszkań w UK jest o wiele "prostszy" niż w Polsce. I ta wykładzina w całej chałupie jest niby git, ale jak o nią dbasz.

Bo jak wynajmujesz po kimś to nie licz, że w tym nie znajdziesz jakiegoś grzyba XDDD
@Yakooo: kurde ale bida moim zdaniem

patrze te ogloszenia i serio, moze tam sie zarabia 4x wiecej, ale mieszka sie w jakis dziwnych / brzydkich pomieszczeniach tak jakby? nie urzadzonych

no dziwne to xd
@jmuhha to bardziej ich styl.

Jak będziesz nawet w Londynie, czyli teoretycznie największej stolicy w Europie to - zauważysz, że w wielu miejscach jest po prostu prosto.

Dla mnie na przykład coś nie pasowało w brytyjskich autach, czegoś mi brakowało z zewnątrz, do tej pory nwm czego. Ale taka prostotę, niedokładność, znajdziesz wszędzie, patrząc nawet na takie rzeczy jak budowy, czy głupie plakaty/billboardy umieszczane na ulicach.

W Polsce jakiś plakat reklamowy to
@jmuhha a no i warto też wspomnieć o tym, że w domu zazwyczaj mają wiele fajnej technologii. Mowa tu o RTV/AGD, więc jakieś pralki, lodówki, duże telewizory to raczej standard.
@jmuhha nie wiem, ciężko mi to stwierdzić.

Może jest to tak zauważalne bo zazwyczaj wystrój mieszkań to takie IKEA, a tu nagle na kupa dekoderów, konsoli i ogromny telewizor zawieszony na ścianie, a pod nim zajebiste zestawy nagłaśniające.

Jak w polskim domu zobaczysz raczej ładniejsze meble i taki bardziej schludny wystroj, to w UK zobaczysz wystrój wnętrz jakbyś była w kempingu, tylko że posiadają w domach wiele technologii.
@jmuhha W czasach globalizacji wszędzie można raczej kupić to samo, ale też UK to bogatszy kraj, więc często najniższą półka jest i tak droższa i nieco lepsza niż najniższa półka sprzętów sprzedawanych w Polsce.

Dywany w łazienkach wprowadzono w ramach zapobiegania upadkom seniorów AFAIK, są trochę obrzydliwe, ale służba zdrowia swego czasu opublikowała raport, że upadek to często koniec samodzielności seniorów, złamanie biodra może już do końca życia kogoś unieruchomić, była cała