Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #budowamaszyn #mechanika
Potrzebuję łożyska które się kręci tak jak w fidget spinnerze, tylko dobrze by było gdyby miało większe rozmiary.
Kupiłem łożysko MGK 6910ZZ ale ono nie potrafi zrobić nawet całego obrotu samo, zwróciłem uwagę że jest tam gęsty smar, czy jak zdejmę osłony, wymyję smar i dodam jakiegoś rzadkiego oleju to jest szansa że będzie się kręcić jak te w fidget spinnerach?
Nie chciałbym bez sensu wymywać smaru jak np. to łożysko jest kiepskiej jakości i nie ma szans żeby tak się kręciło lub jest za duże i nie ma szans w takich łożyskach na taki efekt.
Czekam na rady ludzi obeznanych w temacie.
  • 22
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@aress124: te łożyska mają specjalnie zrobiony luz i dlatego wewnętrzna potrzebuje kilku obrotów, aby się zatrzymać. Dobre, rozklekotane łożysko ma tak samo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aress124: możesz w sumie igusa spróbować, widzę że też mają takie cuda
Detalicznie u nich dość drogo, ale takie łożysko to nie kokosy
  • Odpowiedz
@biskup2k: Właśnie widziałem na YT jak ktoś radził żeby z takiego łożyska od rolek wypłukać smar i kapnąć delikatnie olejem i ono wtedy się dłużej kręciło. dlatego zapytałem czy coś to zmieni w tym łożysku co kupiłem jak bym tak zrobił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aress124: akurat do rolek polecaja smary silokonowe, nie lapia tak brudu i woda nie ma jak sie utrzymac. Zalezy gdzie go chcesz wykorzystac
  • Odpowiedz
Czekam na rady ludzi obeznanych w temacie


@aress124:
Łożyska mają zadany luz: od C0 (zwykłe) do C5 (luźne do wyciskania).

I różne uszczelnienia, np.ZZ uszczelnienie labiryntowe czyli blaszki, 2RS uszczelnie gumowe.

Kup łożysko bez uszczelnień z luzem C4 lub C3 i będziek git.
  • Odpowiedz