Wpis z mikrobloga

Coraz bardziej podoba mi się Pan prezydent FIA.

Sulayem #!$%@? LM i aktualne zespoły F1, że nadal próbują zablokować wejście Andrettiego, mimo iż ten nawiązał współpracę z Cadillaciem.

https://twitter.com/Ben_Sulayem/status/1612066033912713217

Sytuacja na ten moment wygląda tak że FIA chce większej liczby zespołów i oni są gotowi wpuścić 11 i kolejny zespół praktycznie od ręki. Ale kłody pod nogi rzuca LM wraz z częścią zespołów obawiających się o utratę wpływów.

Jak tak dalej pójdzie to boom na F1 minie szybko a nikt nowy nie będzie próbował nawet wejść z powodu na zbyt duże zabetonowanie i kółko wzajemnej adoracji, które urządzili amerykance z LM z częścią zespołów. Kiedy zapewne się na tym przejadą.

Bo według LM lepiej dodać jeszcze kilka wyścigów w USA czy na bliskim wschodzie, do tego wymyśleć sprinty i inne sesje w miejsce treningów.

#f1
  • 25
  • Odpowiedz
@Tasde: Z perspektywy lat Merc po mistrzowsku wszystkich rozegrał. Mieli idealny timing jeśli chodzi o podejmowanie decyzji - wykup Brawna, zatrudnienie Lewisa,
pozbycie się jednego z konkurentów w postaci McL. Do tego ten silnik i budowanie układów w FIA.

Torger to biznesmen, kawał mendy, ale jak widać skutecznej mendy.
  • Odpowiedz
@chudy_pioter: Tyle, że Wolff nie uczestniczył w większości tych rzeczy bo do Mercedesa przyszedł w 2013 roku więc kontynuował to, co już wcześniej było zrobione.
I nie wierzę w przypadki czy "wyczucie czasu", zwłaszcza, że Paddy Lowe który był szefem Merca przed Toto po prostu otwarcie przyznał, że Mercedes wiedział wcześniej o nowej formule silnikowej, co oznacza że najpewniej to oni przetargowali swój powrót w zamian za wprowadzenie tych silników które
  • Odpowiedz
@Tasde: Tak, z Torgerem to wiem. Źle to ująłem, czy raczej niedopowiedziałem. Miałem na myśli to, że doskonale sprawdził się jako manager z twardą ręką i lobbysta. To, że grunt pod sukces zrobił Haug i Zetsche to sprawa bezdyskusyjna. Ile pieniędzy poszło na łapówki? Chętnie bym się dowiedział.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tasde: @chudy_pioter: Zapominacie o bardzo ważnej osobie która zbudowała potęgę Merca jeśli chodzi o grunt techniczny. Tą osobą jest Ross Brawn. Sam Ross także zmienił podejście zarządu Mercedesa bo oni myśleli że nic nie będą musieli dokładać z kasy koncernu. Wrzucę kamyczek do ogródka Toto bo sam Wolff zakulisowymi gierkami w zespole zmusił do odejścia Rossa z Mercedesa
  • Odpowiedz