Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jak mam jeden kod recepty ale lekarz mówił że kolejną część tabletek mogę wybrać w połowie stycznia to to jest traktowane jako jedna recepta czy nie? Bo pierwszy raz wykupowałam w aptece 30 km dalej i nie uśmiecha mi się jechać tam specjalnie #apteka #medycyna #pytaniedoeksperta
  • 8
@gfgfgfa: zależy czy na tym kodzie masz jedną pozycję (wtedy w tamtej), czy kilka oddzielnych (max może być 5 na jednym kodzie), zadzwoń do jakiejś pobliskiej apteki że chcesz sprawdzić co masz na recepcie, podaj kod i pesel, jak będą mieć ten lek widoczny to możesz go zrealizować, jak nie to tylko w tamtej
@gfgfgfa: Załóż sobie IKP masz widoczne wszytkie swoje recepty i historie realizacji. Jak zaczniesz realizować jedną pozycje na recepcie, to możesz ją dokończyć tylko w tej samej aptece. Każdą pozycje z osobna możesz realizować w różnych aptekach
@gfgfgfa: jeden lek to teraz jedna recepta, nawet jeśli masz je na jednym kodzie ( tzw pakiet recept jak mówił ktoś wyżej może być na jednym 4 cyfrowym kodzie do 5 rodzajów różnych leków, czyli 5 recept). Rodzajów, ale nie ilości opakowań. Jeżeli w jednej, oddalonej o 30 km od Ciebie aptece zaczęłaś już realizację recepty i np z wypisanych 6 opakowań danego leku, wzięłaś u nich 3 to po 3
5 rodzajów różnych leków


@Glikol_Propylenowy: może być 5 razy ten sam lek, są lekarze którzy tak wystawiają i tylko zmieniają datę realizacji (np. 1 pozycja od 1 stycznia, kolejna od 1 lutego itd.), jeśli tu jest taka sytuacja to nie ma problemu
@ranunculus: To chyba robią tak wyłącznie na prośbę pacjenta, bo nie spotkałem się jeszcze z lekarzem, który sam z siebie robiłby coś takiego. Chyba, że ewentualnie na samym początku wprowadzania erecept z własnej niewiedzy jak działa ten system. W 99,99% przypadków jest tak jak napisałem powyżej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fattek: no to właśnie tu też mam jeden lek tylko powiedział "od 9 stycznia wybierze sobie pani resztę opakowań" ale nie mówił jakie pozycje i ile i dlatego zgłupiałam, nie myślałam że to tyle różnych opcji co tu wymieniają xd