Wpis z mikrobloga

Wczoraj kupiłem moto. Sprzedawca mówił, że nie trzeba już teraz przerejestrowywać i że wystarczy zgłosić nabycie przez neta w ciągu 60 dni a nie 30stu jak kiedyś. Wole się upewnić czy to prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motocykle #motoryzacja
  • 16
  • Odpowiedz
@Vizley: różowa potwierdza że jej w urzędzie potwierdzili że tylko zgłosić zakup trzeba, online. Ale wiesz jak to z urzędami, lepiej na swoją rękę potwierdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aso824: Znaczy z tablicami to ja wiem, że nie trzeba. Chodzi mi czy muszę iść do urzędu przerejestrować żeby mi nowy dowód dali. Czy wystarczy, że teraz przez neta zgłoszę nabycie i tyle. Żeby mi później kara nie przyszła, że nie przerejestrowałem w ciągu tych 30 dni XD
  • Odpowiedz
@Vizley: dzwoń w poniedziałek do urzędu i się dowiesz wszystkiego. Pierwszy wynik z Google: https://rankomat.pl/samochod/przerejestrowanie-samochodu

Od 1 stycznia 2020 r. posiadacz samochodu z drugiej ręki, ma obowiązek w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy kupna-sprzedaży zgłosić jego nabycie w wydziale komunikacji. Natomiast przerejestrowanie może nastąpić później. Obecnie przepisy nie regulują dokładnego terminu, w jakim terminie powinna nastąpić rejestracja.
  • Odpowiedz
@aso824: Znalazłem podobne.

Czy trzeba przerejestrować samochód 2022?

Prawo wskazuje, że właściciel pojazdu ma obowiązek zgłoszenia w ciągu 30 dni o zbyciu lub nabyciu pojazdu. Jednak przepisy nie wskazują, że jest to jednoznaczne z obowiązkiem przerejestrowania auta zarejestrowanego już wcześniej w Polsce. Nowy właściciel może udać się do wydziału komunikacji w późniejszym terminie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vizley: rejestrowałem swoją yamaszke we wrześniu 2022, tablice zostają (chyba, że CHCESZ zmienić), ale zarejestrować trzeba. W sumie to jest 30 dni, ale jeśli w ciągu 30 dni zgłosisz nabycie to jakby od nowa nabija Co te 30 dni
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Czekaj bo nie wiem czy rozumiem XD Moto kupiłem 06.01 i od tej daty mam 30 dni na zgłoszenie nabycia. Czyli przykładowo zgłoszę nabycie 25.01 i od tego 25.01 mam jeszcze następne 30 dni żeby przerejestrować?
  • Odpowiedz
@Vizley: Przerejestrować możesz w jakim terminie chcesz, ale był kiedyś przepis (nie wiem czy dalej jest), że dane w dowodzie mają być aktualne (czyli dane właściciele teoretycznie są tymi danymi), ale z tego co pamiętam przepisy nie określały jaka jest kara za nieaktualne dane. Zawsze możesz zadzwonić do wydziału komunikacji i zapytać.
Ja jeżdżę już około roku nieprzerejestrowanym samochodem, ale nie miałem jeszcze żadnej kontroli, więc nikt mi jeszcze dowodu nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Vizley: tablice polecam jednak wziąć bo ja przerejestrowałem dwa miesiące temu auto i mimo że zostawiałem te blachy to musili dać nowe nalepki legislacyjne.
  • Odpowiedz