Wpis z mikrobloga

Po tym jak wczoraj zobaczyłem małą Margaritę w pizzeri w Polsce B za 29.99 zł to się zastanawiam jakim cudem w ubiegłym miesiącu jadłem Margaritę di Buffala z pieca opalanego drewnem, z mozzarellą z bawolego mleka za 6e w centrum Neapolu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To zamówienie na zdjęciu kosztowało 10 euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #pizza #jedzenie #jedzzwykopem #polska
Pobierz L.....a - Po tym jak wczoraj zobaczyłem małą Margaritę w pizzeri w Polsce B za 29.99 ...
źródło: comment_1673119835GsUiylMv3NeEZVompkkhh2.jpg
  • 9
@LittleOpa to proste, na zachodzie gastro to sposób na życie dla prostych ludzi, którzy dorobili się już parę pokoleń wstecz i nie zmuszają cie do płacenia każdym plackiem czynszu, raty leasingowej x5, raty kredytu i raty imaca. Nieruchomości pod biznesy na przykład tam się od dwóch pokoleń co najmniej dziedziczy.

A u nas w PL po babci zostaje 800 zł, sztuczna szczęka i kot. Więc każdy próbuje jak może xd
@LittleOpa:

How much does a pizza cost in Naples? Here are the average prices:

Margherita: 4-5 €

Marinara: 3.50-4 €

Other areas of the cities are run-down, and you can still find places where you could pay a Margherita the same price you would have paid fifteen years ago: 3.50 €.


Artykuł z 2021:
https://en.pizzadixit.com/how-much-is-pizza-in-naples/

Także bardzo ciekawe jest to co napisałeś, że w Polsce w niektórych miejscach jest już drożej