Wpis z mikrobloga

Generalnie wpadłem na pomysł żeby na wiosnę kupić rower. Problem jest taki że mam 180cm wzrostu a ważę ze 140kg XD czyli ogólnie skrajna otyłość ale #!$%@? czas to zrzucić a wizja jeżdżenia na rowerku i zwiedzanie okolicznych wiosek jest całkiem interesująca i przy okazji będą spadały sobie kilogramy i rosła kondycja. Myślałem nad rowerem górskim na 29 kole. Widziałem na decathlonie jakieś romety rambler za 1500zl ale czy to będzie dobre to nie wiem, no i kwestia zamówienia takiego roweru z neta już bym wolał iść do sklepu i zobaczyć rower zanim go kupię niż bawić się w odsyłanie. Budżet to tak 2k, powiedzmy maksymalnie 2,5k ale nic więcej ponad to. Co byście polecili?
#rower #mtb #odchudzanie
  • 49
  • Odpowiedz
@KatowickaChupacabra: u mnie w powiatowym to słaba oferta póki co ale przed sezonem sie pewnie powiększy ilość ogłoszeń, jeszcze starszy ma jakiegoś znajomego co dużo na rowerze jeździ i sie zna na tym może on mi będzie miał jakiś rower na start opchnąć,zobaczy się. póki co to tylko podjar jest xD
  • Odpowiedz
@zielonykrul nie wiem, nie napisał nic o napędzie ani o amortyzatorze, więc ciężko powiedzieć. Hamulce z magury są spoko w porównaniu do zwykłych vbrake, ale nadal bez szczególnego startu do tarczowych
  • Odpowiedz
  • 0
@trzyes tak napisałem bo spodobał mi się na fotach i rozmiarowo też w miarę powinien być ok. No ja też nie oczekuje tarczówek w rowerze za niecały tysiąc. Byleby go zajechać do końca sezonu i na przyszły już kupic sobie coś nowego jak schudnę. Dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz
@zielonykrul: rower ok jak będziesz regularnie jeździł, ale mimo wszystko policz spożywane kalorie i zrób jakiś mały deficyt. Ja miałem 104 i zszedłem do 82, ale teraz mam znów 90 xd opony w rowerze szybko się ścierały z tego co pamiętam. Zwykły Romet górski. Coś takiego kupiłem wtedy https://romet.pl/rower-gorski-romet-rambler-r60-2021-2 jazda raczej po chodnikach, ściezkach w mieście. Do tego sandbag w domu i pompki, plank, podciąganie i przysiady.
  • Odpowiedz