Wpis z mikrobloga

Hej, piórowe świry! Polecicie jakieś wieczne pióro dla początkującego do 200PLN?
Wygląd i renoma marki są dla mnie obojętne, ma się nim dobrze pisać.
Piszę od przed świąt uczniowskim piórem za grosze z marketu i się wkręciłem.
Raczej nie nastawiam się na pióro fleksujące.
#piorawieczne #pioro #kaligrafia
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alkreni: pilot mr, lamy safari, platinum prefounte.
Osobiscie mam dwa pierwsze i pilot dla mnie to mistrzostwo świata - za tą kase super. Do wszystkich kupisz tłoczki i flaszkę przedniego atramentu w budżecie. Jeszcze na flaszkę zostanie by opić zakup by sie nie rozeschło
  • Odpowiedz
@Alkreni: Do listy od @ruffio dorzuciłabym jeszcze TWSBI Eco - nigdzie nie znajdziesz tak dużej pojemności. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście atrament w demonstratorze wygląda mega efektownie. Stalówki świetne.
  • Odpowiedz
@Bukaa_: Zgodnie z radą na OLXie znalazłem za 2/3 ceny poświąteczne Lamy Safari. Czy TWSBI Eco oprócz pojemności ma jakieś zauważalne przewagi podczas pisania? (Nie wiem, czy to pytanie ma sens.)
Powinienem pewnie jeszcze dodać, że jestem leworęczny, chociaż potrafię pisać obydwoma rękami, a teraz bawiąc się piórem piszę zazwyczaj prawą. (I zacząłem uczyć się pisać ukraińską cyrylicę, chociaż nie uczę się ukraińskiego, a cyrylicę ledwo potrafiłem czytać tylko drukowaną.)
  • Odpowiedz
@Alkreni: Lamy mają specyficzny wygląd, podobnie jak TWSBI, skrajnie różny - kwestia gustu. Mam oba pióra, Pilota MR też i w sumie wszystkie lubię, tylko każdy do czegoś innego. Jak znalazłeś Safari w fajnej cenie to bierz!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bukaa_: mam twsbi ale żal i rozpacz mnie ogarnia. Diamond 580 Prussian blue po 2 latach gwint w skuwce kruszy się mimo że dbałem i zakręcałem z wyczuciem. A pilot mr po przejściach i wytyrany żyje do tej pory. Życie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alkreni: przepraszam że jeden pod drugim - twsbi ma fajną stalówkę. Gładka, fakt gwoźdź, ale piękne sunie po papierze.
  • Odpowiedz
  • 0
@ruffio próbuj kontakt ze sklepem lub bezpośrednio z producentem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam 580 AL, nie ALR jak w Prussian Blue, już z 3 lata ponad będzie, używany codziennie, milion razy dziennie zakręcany i nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bukaa_: Mój w kolorze Turmaline ma już rocznikowo 3 lata i nie widzę by był porysowany a używany na okrągło. Dzisiaj mu jeszcze nową EF założę.
  • Odpowiedz
@Alkreni Późno już ale i tak odpisze: mam Lamy Safari i jest genialny, najlepiej pisząca rzecz spośród wszystkich długopisów jakich kiedykolwiek używałam. Przewyższa Pentel Energel pod względem wygody pisania. Nie dociskasz do papieru, atrament sam się nanosi. Trójkątny grip na piórze jest 10/10, bo zawsze się go wygodnie trzyma. Końcówka pióra, ta z metalowym klipem, jest dobra do przyczepiania z tyłu pióra jeśli wolisz pisać czymś cięższym w ręce. Transparentny otwór w
  • Odpowiedz