Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje ze ogromna ofiara Ukraińców nie pójdzie na marne, wszak zabijane są przyszłe elity tego państwa głównie mężczyźni a kobiety wyjeżdżają i raczej już nie wrócą bo nie będzie do czego, po wojnie polska i inne kraje UE powinny przekazać Ukrainie ogromne wsparcie finansowe nawet gdybyśmy mieli zwiększyć podatki aby wyrównać straty ludzkie bo zamiast nas Europejczyków giną Ukraińcy a życie ludzkie nie ma ceny #ukraina #rosja #wojna
paternos22 - Mam nadzieje ze ogromna ofiara Ukraińców nie pójdzie na marne, wszak zab...
  • 14
Nigdy się to nie opłacało.


@Barzini: przecież nikt* nie pomaga Ukrainie z dobroci serca ale po to aby dowalić kacapom,
na świecie jest wiele konfliktów i nawet nie ruszamy palcem aby pomóc tamtym krajom, nikogo nie obchodzą konflikty w Afryce, nawet te na bliskim wschodzie,

* mam tutaj na myśli pomoc wojskową i tę na wysokim szczeblu politycznym,
ta oddolna, zwykłych ludzi dla zwykłych lidzie jest właśnie z dobroci serca,
nam
@zinq: A jak ty to widzisz? Musi być pokój, zmuszenie Rosji do zadość uczynienia, ale wojna nie może trwać ciagle bo Ukraina jako państwo ponosi gigantyczna ofiarę, zarówno jeśli chodzi o ludzi ale tez gospodarkę itp.
@paternos22: ale umierającym życia nie przywrocisz. Ukraina jest już raczej skończona demograficznie i gospodarczo. Militarnie może wygrać z Rosją, dzięki pomocy państw NATO, ale bez ludzi nie odbuduje gospodarki. Jak zachęcić do powrotu kobiety, które uciekły przed wojną i teraz żyją w dużo lepszych warunkach na zachodzie niż przed wojną na Ukrainie?

W polityce liczą się twarde interesy, możemy pożyczyć Ukrainie miliardy $ jeśli nam je oddają z nawiazką. Nikt nie