Wpis z mikrobloga

@waro: jeśli chodzi np. o ilosć wystrzelonych pocisków to ukraina strzela 10 RAZY mniej niz rosjanie. To pokazuje skalę.

Pamiętasz ten filmik jak to 'dla mnie to przyjemnośc bic rosjan a nie praca?' połowa z tego oddziału juz nie zyje. Ilość zabitych mniej więcej jest taka sama po obu stronach. za to rannych jest wiecej ukraińców bo oni sa na wlasnym terenie i lepiej leczą swoich
wpis na twitterze ostatecznym dowodem xd


@WiesniakzPowolania: dowodem niby na co? Gdzie ja coś takiego napisałem? Gdzie tutaj coś takiego zasugerowałem?

Ludzie mają jakiś romantyczny obraz tej wojny tzn. że ruscy są do dupy, masowo giną, a Ukraińcy wprost odwrotnie.

W rzeczywistości obraz tej wojny jest najprawdopodobniej znacznie bardziej przygnębiający w porównaniu z tym, co funkcjonuje w powszechnym obiegu. Dlatego takim szokiem jest dla większości nagle, gdy ktoś wspomina, że Ukraińców
I co? Dalej tak nieprawdopodobnie brzmi liczba zabitych żołnierzy Ukrainy podawana przez Konrada Muzykę?


@waro: Tutaj nie ma co dyskutować. Wykop zamknął się w bańce i ma w dupie prawdę. Na wykopie czytam jak to szybko Ukraina naprawia infrastrukturę że nie jest to jakieś straszne bo w Kijowie nie ma prądu tylko przez kilka godzin dziennie. A potem od znajomej z innego miejsca słyszę jak to prąd jest przez 2 godziny
są, są, ale z wiadomych przyczyn nie są one popularne w polskim necie.


@waro: Widzialem jeden taki film z okopu, ale to o niczym nie swiadczy.
Gdyby Ukraincy rzeczywiscie mieli porownywalne straty, to oznaczaloby ze tam nie mialby juz kto walczyc. 130 tys zabitych ukraincow + 7 razy tyle rannych, oznaczaloby 1 mln strat w ludnosci, widzielibysmy to i tego nie daloby sie ukryc.
Gratulacje za lykanie takiej taniej propagandy, tylu
Gdyby Ukraincy rzeczywiscie mieli porownywalne straty, to oznaczaloby ze tam nie mialby juz kto walczyc. 130 tys zabitych ukraincow + 7 razy tyle rannych, oznaczaloby 1 mln strat w ludnosci, widzielibysmy to i tego nie daloby sie ukryc.


@BayzedMan: aha, czyli liczbę 100k ubitych orków podawaną przez Kijów uznajesz za prawdopodobną i jeszcze mi zarzucasz "łykanie taniej propagandy".

Ciężko to nawet jakoś sensownie skomentować.
@waro: https://www.nationalworld.com/news/world/russia-ukraine-crisis-how-big-is-the-ukraine-army-size-of-armed-forces-compared-to-russia-uk-us-and-nato-3581362

These numbers have been bolstered as men aged between 18 and 60 have been conscripted and other civilians have volunteered to bear arms - bringing the total to between 500,000 and 700,000 troops according to various estimates by experts.


Naprawde uwazasz, ze Ukraina stracilaby tych wszystkich ludzi?
Nawet zakladajac 4 rannych na 1 zabitego, daje to niemal calosc sil ladowych Ukrainy, widzielibysmy wszedzie zalamany front i przejmowane terytoria przez