Wpis z mikrobloga

@badreligion66: ciekaw jestem na jakiej podstawie twierdzi że sprawcy grozi minimum 25 lat więzienia (7:48). Bo sprawa medialna to wyrok z wyższej półki?
Jeśli sprawca był niekarany wcześniej i nie było szczególnego okrucieństwa to więcej niż 15 napewno by nie dostał.
@zdzislawnajmrodzki: No ja sie zgadzam ale widzialem pare jego wypowiedzi dotyczace sprawy Iwony i zazwyczaj mial zdroworozsądkowe podejscie takie same zreszta jak Marta Bilska. Bo inni to odplywaja przy tej sprawie zamiast trzymac sie faktow i najsensowniejszych rozwiazan. Np ostatnie akcje z Zatoka Sztuki i laczenie jej z Iwona Wieczorek
@badreligion66: za morderstwo z premedytacją tez nie dają tyle z automatu, szczegolnie osobom wczesniej nie karanym. A tu nawet tej premedytacji nie mozemy byc pewni.

Rutkowski sie czepia dyżurnego że w pierwszej chwili nie przyjął zgloszenia. Ja bym sie tu jakos strasznie nie czepiał, to byla osoba dorosła, pijąca, imprezujaca, te 48h w tej sytuacji jest jakos uzasadnione. Zamiast dyzurnego to pretensje powinny byc do dochodzeniówki, że po tych 48h gowno
@thorgoth: Ale teraz wiemy, ze te 48 godzin jest najwazniejsze i to nie tylko w sprawie Iwony. Przeciez najglosniejsze sprawy jak smierc Papaly czy porwanie Olewnika to wlasnie zaniedbania przez policje w pierwszych dobach i dlatego te sprawy sa do dzis nierozwiazane jak w przypadku Papaly czy nie do konca w przypadku Olewnika. To co policja #!$%@? w tych dwoch przypadkach to kryminal.
@zdzislawnajmrodzki: @thorgoth: I rację ma nasz detektyw bez licencji ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tym, że jeden komendant wąs chce udowodnić drugiemu komendantowi wąsowi, że on to ciało znajdzie, bo jest lepszy od tego drugiego. Zresztą to m.in. zarzucali naszym policjantom zagraniczni odpowiednicy jako główny błąd przy prowadzeniu tej sprawy. Kazdy sobie.
@badreligion66: w tym wypadku kazda jej wypowiedz od czasu kontaktu z Rutkowskim. Trzeba tez wyjasnic skad dosc uboga kobieta po rozwodzie miala srodki na salon fryzjerski i towarzystwo obecne na otwarciu.

Jestem przeziebiony to i szukac mi sie nie chce, ale wiele wskazuje, ze ona wie duzo wiecej niz mowi i nie mowi prawdy. Nawet tu znajdziesz te wypowiedzi. Wyszukaj tez film Szostaka. Tam sa jej klamstwa chocby o ksiazce itd...
@zdzislawnajmrodzki: Co do Szostaka to po napisaniu pierwszej ksiazki wlaczyl mu sie farmazon. Przypominam, ze w pierwszej dziekowal matce Iwony za pomoc. O zmarlych dobrze albo wcale, wiec nie bede nic wiecej pisac.

A skad kase miala to raczej jej sprawa, watpie, zeby to mialo wplyw na to, ze Iwona zaginela. Widzisz, zamiast sie zajmowac zaginieciem Iwony to ludzie sie zastanawiaja ile miala dzieci czy skad kase na biznes. A przeciez
@badreligion66: Jaki slot zatem? Ja zakladam brak przypadku i albo zostala ukarana przykladowo (byc moze przypadkiem, ale fala strachu poszla), albo nieprzypadkowo bo chciala za duzo powiedziec. Ja nie lykam takich przypadkow i zbrodni doskonałych przez przypadek. Za duzo dookola tematu śmierci i innych przypadkow.

To, ze chodzi o sutenerstwo to jasne jak 2+2. Skala musi byc jednak porazajaca skoro do dzisiaj w zasadzie nic nie wiadomo, a sprawe prowadzono tak
@zdzislawnajmrodzki: No widzisz, ja za najbardziej prawdopodobne uwazam:

1. policjanci z radiowozu nagranego na kamerze
2. byly chlopak
3. przypadkowy zboczeniec, przypadkowe potracenie autem , utoniecie poprzez wpadniecie do morza na molo

Sutenerstwo czy jakies spiski z Krystkiem uwazam za abstrakcje

Ale obydwaj mozemy sie mylic, bo po pierwsze nie widzielismy akt a po drugie nikt nie wie, co sie wtedy stalo. I istnieje duze prawdopodobienstwo, ze nigdy sie nie dowiemy.
Ja nie lykam takich przypadkow i zbrodni doskonałych przez przypadek.


@zdzislawnajmrodzki: bardzo wiele zbrodni rozpracowywanych po latach, czy to u nas czy to za granicą to właśnie "zbrodnie doskonałe przez przypadek".
Pierwszy z brzegu przykład - dziś ktoś wrzucił odcinek Kryminalnego Patrolu Dariusza Nowaka (polecam cały kanał) o zabójstwie sprzedawczyni spod Tarnowa.
Zabójstwo było doskonałe bo było przypadkowe, koleś z zawodówki zadał 30 ciosów nożem ekspedientce w małym sklepie. Bo miał
@badreligion66: Ja nie. Znaleziono u niej koperte z kasa. Ubrana przypadkowo byla jak #!$%@? z Dream Clubu... Policja? Jak najbardziej uwazam, ze maja cos na sumieniu, ale niekoniecznie Ci co przejeżdżali.
Przypadkowe utonięcie? Gdzie? Na plazy w zatoce? Na molo jakby weszla to sa kamery... Zreszta ciało by wpłynęło.
Oczywiscie w teorii takze moglby ktos ja obciazyc betonem i nie wyplynie, ale to musialaby lezec na dnie stosunkowo gleboko. Cięzko mi