Wpis z mikrobloga

Postawiłem stop lossa na 17030 i kupiło prawie równiuteńko na górce. Narazie rok zaczynam na podwójnej już stracie. Bedzie co nadganiać.
@timechain: moze jakis opis do filmiku?
@Dantte: strasznie wrogo nastawiony do mnie jestes, az tak cie irytuje, że aż sam sobie dopowiadasz historie tego shorta, a nastepnie pod te wymyśloną historie odpowiadasz? (short jest z tego roku, nie znasz set and settings). Poza tym nie można bać sie straty pieniedzy. Ale miło, że się moimi przejąłeś :P
@multiwitamina: tutaj to sa moje pomyłki (nie zauwazylem że na S&P jest dzisiaj wybicie formacji, oraz chciwosc bo nie chcialem ze zbyt małym zyskiem zamieniac shorta na wieczornego longa). Szkoda, że wy nie macie swoich horoskopów, ani czym się podzielić z innymi.
Bo wasze wpisy poprawiaja mi humor :)
@Fangu: zapomniałeś, ze dziś gwiazdy układają się w formacje bullsh-it. Przez to pomimo wybicia formacji nie doszło do squeezu. Zwyczajnie zacznij czytać książki i oglądać filmiki na yt (polecam Kamila Dzbaniarza i zagranicznych youtuberow)
@multiwitamina: to poleć co mam czytać i kogo ogladać. Fajnie byłoby gdybys też pokazał jak ty rozgrywasz swoje inwestycje. Bo rzucasz błotem bez zadnej mysli przewodniej czy wniosku
@timechain: wlasnie probuje zrozumiec jakie sa wasze wnioski, w co inwestujecie i jaka to droga nie na skroty. Szkoda, że jej nie podacie.
Zawsze mozemy porównać nasze wyniki z inwestycji, ale domyślam się, że łatwiej ci kogos obrazić niż zarobic na rynku :)
Szkoda, że jej nie podacie.


@Fangu: dalej nie kumasz amebo... Nie szukaj kogoś kto ci coś poda. Nie rozumiejąc tego samemu i tak będzie to dla ciebie bezwartościowe. Skąd będziesz mógł wiedzieć czy mówi z sensem czy nie? Takich opinii jak moja znajdziesz pierdyliard i milion razy więcej alternatywnych... #!$%@? ci po nich jak nie rozumiesz sam. Musisz samemu wywnioskować. Tylko wtedy będziesz miał pewność, oparta o coś a nie hazard
Pobierz timechain - > Szkoda, że jej nie podacie.

@Fangu: dalej nie kumasz amebo... Nie sz...
źródło: comment_167303926602K53ugLlvpiTDb2UwvTkB.gif
@Fangu: Osobiście nie odważyłbym sie shortowac btc gdy jest na takich minimach. Przecież dużo wieksze prawdopodobieństwo ze odbije niż jebnie skoro tyle trupów z szafy przetrwał
Kiedy będziesz coś rozumiał, możesz próbować wywnioskować jaka może być najprawdopodobniejszą przyszłość


@timechain: ale co rozumiał? Zawarłeś element przewidywania, czyli wasza strategia też opiera się na próbie przewidzenia czegos (nazwanego przyszłość). Czyli nie kule, nie horoskopy to co ci przewiduje przyszłość? Analiza przyczynowo skutkowa czego?

Ty się bawisz w hazard. To nie ma nic wspólnego z inwestowaniem. Inwestuje się w coś co ma ci dać oczekiwaną stopę zwrotu na jakiejś podstawie
@Manah: i to jest istotny komentarz w tym temacie, obstawialem wiekszy ruch na dzisiaj/ poniedziałek /wtorek (opcje + kontrakty terminowe). Z wykresu volatility mozna to samo wyczytac, naprezony na wystrzał do góry
edit. wystrzał do góry na wykresie zmiennosci, czyli w któras ze stron (dół/góra) na btc
@Fangu: Na giełdzie wolałbym dół ale ciężko powiedzieć. Wykres wygląda jakby szykował się do dużego ruchu, jednocześnie wygląda jakby ten ruch miał iść do góry ale według mnie miejsce na duży ruch jest tylko w dół. Może będzie fake out w górę a po kilku dniach kontynuacja w dół, zobaczymy.
@IlllI: na minimach? moge wiedziec na czym opierasz takie podejscie?
Raczej nie zwracam uwagi na cene tylko na to czy sa warunki do spadkow. Nawet gdyby btc spadl do 8,5 tysiaca. co uwazam ze moze nastapic w jakims wydarzeniu black swan, to i tak podjecie decyzji long/short uwarunkowane jest zachowaniem rynku.

Narazie przed spadkami chronia bitkojna jakies rece ktore dokopuja sobie utrzymujac cene. Duze #!$%@? naraz - doprowadzi do dalszych spadkow
@Fangu: Ja już miałem shorta kiedyś na 19k bo przecież nie ma pieniędzy na rynku i w ogole przecież to oczywiste :D nagle #!$%@? na 25k. Upadly gieldy projekty runęło nft ogólnie jeblo co mogło nawet wieszczono upadek binance. Tymczasem swiat powoli przyzwyczaja sie do obecnych realiów i dyskontuje przyszłość która wcale taka tragiczna nie jest. O minimach mowie ze teraz jesteśmy mega nisko wiec skad short? Rozumiem jakbyśmy chwilowo wrócili
@IlllI: brak popytu stad cena nie rosnie a spada. 16k to nadal wysoki poziom, bo cena jest rzecza wzgledna. Latwiej jest teraz ją zbic niż podnieść. A jak wygladal 2019 i polowa 2020? Mało kto wierzył w 10 tysiecy, efekt kuli snieznej i marktingu doprowadził do kolejnej banki. Ciezko bedzie przebic to co sie juz wydarzyło.