Wpis z mikrobloga

Mam dziwny problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w aucie. Przód swieci się idealnie, nigdy nie gaśnie, natomiast światła pozycyjne z tyłu palą się przez pewien czas normalnie, minie trochę czasu i totalnie randomowo gasną. Zapalają się ponownie, gdy poprzełączam między dziennymi, a mijania- czasem za pierwszym razem, a czasem za n-tym.
Nie wiem kompletnie o co z tym chodzi. Do jazdy dziennej mam światła ledowe i wtedy tył mi się nie pali, ani „główne” przednie co jest normalne. Natomiast zauwazylem, ze gdy włączam mijania i wraz z pozycyjnymi z przodu świecą się też dzienne (niewielkie ledy na dole), to wtedy tylne pozycyjne się nie palą. Z kolei gdy przednie ledy się nie świecą to wszystko jest git- tyl i przód pali się normalnie.
Wyjąłem wiec bezpiecznik od ledów, żeby cały czas śmigać na mijania, ale przynajmniej z pewnością, ze światła zawsze działają- nie pomogło, problem dalej występuje (tyl się nie pali, przód gituwa).
Help, bo ja już nie wiem o co cho.
Auto to VW fox 2005, konstrukcyjnie podobny do polo.
#mechanikasamochodowa #elektryka
  • 5
  • Odpowiedz
@Czuowieg: dla pewnosci popraw konektory we wtyczkach
sprawdź jeszcze przy okazji z kimś co się dzieje jak włączysz wsteczny + kierunek + hamulce

mi sie kierunkowskazy zawieszaly jak mialem problem z masa w lampie z tylu. Wczesniej czasem bylo widac, ze mi sie przeciwmgielne zarzy i im wilgotniej tym mocniejsze objawy byly

Potem wtyczke poprawilem papierem sciernym i pin dogialem i od kilku lat spokoj
  • Odpowiedz
  • 0
@Czuowieg: Dodam tez, ze bywa tak, ze tylne pozycyjne gasną po tym jak uruchomię wsteczny. Wrzucam na zwykły bieg ze wstecznego i już się nie świeca, mimo ze przed chwila działały normalnie. Ale nie wyłączają się tylko wtedy- podczas zwykłej jazdy po mieście nie używałem wstecznego wiele razy, a i tak po dojechaniu na miejsce i sprawdzeniu świateł okazywało się, ze tylne światła są zgaszone
  • Odpowiedz
@Czuowieg: no to tym bardziej jak wyzej
na 99% nie masz masy
Wtyczki przy lampach do dokladnego sprawdzenia + przewod masowy od lamp do karoserii, bo zapewne tez taki jest np. pod progiem zaladunkowym w bagazniku
  • Odpowiedz
  • 0
@Norskee: Wyjąłem pokaźny przekaźnik odpowiedzialny właśnie między innymi za światła. Przeczyscilem papierem ściernym, poteznie docisnąłem i zacząłem sprawdzać. Kilkanaście razy włączałem wsteczny, hamowania, przekręcalem wajhe i za każdym razem pozycyjne działały tak jak powinny.
Jade niedługo autem wiec już mogę jechac (raczej) spokojnie xD Dzięki wielkie za pomoc!
  • Odpowiedz